Trvanlivosť a údržba

Hovorí sa, že nerez predsa nemôže hrdzavieť, bohužiaľ to čo je dnes na našom trhu je väčšinou brak z Číny, naozajstný kvalitný nerezový materiál by ste na výrobu zábradlia nezaplatili. Musí obsahovať min. 12% chrómu a musí byť použitá správna technológia výroby a kalenie, čo je dosť zložitý a zdĺhavý proces.

zábradlí

Zábradlie z nekvalitného nerezu
Vystavený nášmu kyslému dažďu, začne už druhým rokom šednúť a tretím rokom sa začnú objavovať predovšetkým vo zvaroch a spojoch bodky hrdze. Síce môžete chodiť a čo týždeň zábradlia otierať a impregnovať špeciálnymi prípravkami na nerez, ale je to zbytočné. Zostane Vám akurát pocit vyhodených peňazí za drahé nerezové zábradlie, ktoré jednoducho zhrdzavelo. Väčšina výrobcov je krytá práve tým, že máte povrch nerezového zábradlia pravidelne ošetrovať niektorým z odporúčaných a opäť dosť drahých prípravkov. A ak sa prejaví na povrchu hrdza, povedia že ste tak neučinili a reklamáciu neuznajú. Ďalšia nevýhoda u nerezových vecí je, že sú na nich okamžite vidieť mastné odtlačky prstov a dlaní, ktoré sa ich dotkli a odstrániť idú zase len tým špeciálnym prípravkom na nerez. Ak budete chcieť dokonalý dizajn, stanete sa tak otrokom svojho nerezového zábradlia.

Zábradlie z eloxovaného hliníka
Nepodlieha žiadnym poveternostným vplyvom a bolo vymyslené predovšetkým pre prímorské oblasti, kde slaný vzduch rozožerie všetky iné kovy ako kyselina. Tento vzduch, ktorý je tak blahodarný pre človeka, je neznesiteľný pre jeho výrobky. Napríklad každá elektronika, ktorá je plná medených obvodov, je do dvoch rokov na vyhodenie. Železo koroduje 5x rýchlejšie ako v bežnom prostredí a zinok, ktorý má železo chrániť je proti slanému vzduchu a vode takmer bezbranný.

terasa

Tiež nerezová oceľ v týchto miestach je len dočasne odolná a jediný hliník s povrchovou úpravou eloxovaním je, voči tomuto pre kovy agresívnemu prostrediu, úplne odolný. Nehľadiac na to že dokonale odvádza teplo, takže keď prídete na balkón ktorý je od slniečka rozpálený do červena a oprite sa o hliníkové zábradlie, tak sa nespálite, bude príjemne chladné. Hliníkové zábradlie sa nešpiní, neohmatá sa, nerozpína sa, nehrdzavie, nie je potrebné ho udržiavať a umyje sa pri každom daždi samo. Je pevné, odolné a variabilné. Použiteľné do interiéru aj exteriéru.

4.0
02
CategoriesNezařazené