Zdedili ste byt po starej mame, alebo ste sa rozhodli s partnerom pre úver? Tak či tak to nemení nič na tom, že ste nadobudli majetok a o ten sa treba starať. Na začiatku vás neobíde byrokracia a nekonečné vybavovanie papierov a dokladov, ale ten pocit stojí za to. Držať kľúče od vlastného domu, to je niečo a veru, nie každý z nás si to môže dovoliť. Väčšina mladých ľudí nemá na to financie alebo správnu pracovnú zmluvu a tak chodia z podnájmu do podnájmu. Nekonečné sťahovanie a zakaždým do cudzieho bytu. Jana Kirschner má na túto tému krásnu pieseň „ Bývam v cudzom meste…“ Isto ju každý z nás pozná.

klíče

No vaša situácia to už dávno nie je. Usmievate sa od ucha k uchu a tešíte sa, kedy sa už konečne nasťahujete do nového. Čaká vás ešte maľovanie stien, ale to nie je žiadny problém. Záležitosť dvoch dní. Potom si zariadite každú izbu podľa svojich predstáv. Nepokojne držíte v rukách katalógy nábytkov a neviete sa nabažiť toľkej krásy, ba čo viac vybrať si. Obzvlášť ak ste nerozhodná žena ako ja. Vaše nadšenie môže zkosiť dlhé až niekoľko týždňové dodacie lehoty. No vy viete, že počkať na dobré a kvalitné veci sa oplatí. Veď si budujete svoje kráľovstvo, svoj domov a tu treba staviť na kvalitu.
stěhovací krabice
Máte to šťastie a nejdete bývať sama? Je to fajn, keď sa máte s kým porozprávať a poradiť. Sťahovanie niekedy trvá dlhšie a vybaľovanie krabíc ešte viac, ale ten chaos je len minimum. Lebo tam budete bývať navždy. Vybudovať si útulný domov, vyhrať sa s doplnkami v každej izbe – to je sen každej ženy. My sa v tom vyžívame a robíme to rady. Kvetináče, poličky, vázy, foto rámiky, čo obrazy. Všetko musí ladiť a zapadať do seba ako puzzle. Toto obdobie si treba jednoznačne užívať, lebo také zariaďovanie od začiatku si vyžaduje správne rozhodnutia a výber. Predsa len nebudete kožený gauč v obývačke meniť každý rok, tak isto ako manželskú posteľ. Nemusíte to siliť a ponáhľať sa, výsledok bude stať za to. Budovanie domova, hniezdočka lásky a založenie rodiny. To sú krásne životné okamihy pre ktoré sú ženy stvorené.