Pracujete vo firme, kde je povinný dresscode a vám to už lezie na nervy? Chceli by ste si každý deň obliecť niečo iné a byť v práci sám sebou, no firemné zákony vám to nedovoľujú. Vtedy nadávate na svojho šéfa prečo takéto pravidlo nezruší, a závidíte mu, že on si môže obliekať čo len chce. No vedzte, že aj váš šéf musí mať oblečené oblečenie, ktoré je vhodné a nie, ktoré sa mu páči.

kravata

Váš šéf, či už je to žena alebo muž, potrebuje vzbudzovať rešpekt. Tento rešpekt sa dá docieliť aj pomocou vhodného oblečenia. Ženy by sa nemali obliekať vyzývavo a vzbudzovať tak na seba pozornosť všetkých mužov, ktorí sa na ňu pozerajú len ako na objekt túžby. Mala by nosiť šaty vhodné jej postaveniu.

V prvom rade by mala byť šéfka vždy upravená a čistá. Vhodné sú rôzne kostýmy, sukne, šaty či košele, ale taktiež si môže dovoliť aj nohavice či elegantnejšie tričko. Ak sa chce žena cítiť sexy a príťažlivo, odporúčajú sa vysoké podpätky, ktoré spravia z každej ženy príťažlivú dámu. Je nutné sa vyhýbať krikľavým farbám a kombináciám týchto farieb, taktiež nie sú vhodné rôzne vzory, ako napríklad leopardí, ktorý pôsobí veľmi lacno. Môžete sa obliekať aj do známych značiek, no nevystavujte sa nimi, vtedy by na vás vaši zamestnanci mohli pozerať ako na človeka, ktorý sa nad inými ľuďmi chce povyšovať.

Čo sa týka mužov, vhodné sú obleky. Dnes je rôzna škála oblekov, v móde sú opäť prúžkované, ktorými nič nepokazíte a budete vyzerať štýlovo. Ak nemáte radi kravaty, nemusíte ich nosiť na bežný deň v práci. Avšak sú nutné na dôležité schôdze či vtedy ak najímate nových ľudí. Treba spraviť dobrý prvý dojem za každých okolností. Chlapi si tiež môžu dovoliť aj kombináciu elegantného a športového štýlu.

oblečení

To čo platí pri farbách na stenách, platí aj pri farbe oblečenia. Zelená je upokojujúca a napríklad červená je dráždivá a agresívna. Môžete sa riadiť aj týmito pravidlami, ak chcete pomocou oblečenia pôsobiť na svojich zamestnancov.