1) Trhy
V každom väčšom aj menšom meste už nájdete tržnice. Dokonca aj na dedinách mávajú dni keď na námestí predajcovia predávajú svoje produkty. Ak máte vlastnú záhradu a prebytok ovocia či zeleniny skúste sa informovať na mestskom alebo obecnom úrade aké sú podmienky predaja.
 
Väčšinou stačí zaplatiť poplatok za miesto na trhovisku a môžete predávať. Povolenie však od vás môže vyžadovať kontrola.

rodinka
 
2) Predaj z dvora
Ďalšou možnosťou ako sa zbaviť prebytkov a súčasne zarobiť nejaké peniaze je zaregistrovať svoj zámer „predávať z dvora“ na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe v najbližšom okresnom meste. Týmto spôsobom sa ale môžu predávať iba určité druhy spracovaných a nespracovaných potravín alebo výrobkov. Hranica, koľko môžete touto činnosťou zarobiť je tiež presne stanovená.
 
Ak radi pečiete a zavárate tak táto možnosť privyrobiť si je pre vás ako ušitá. Môžete to všetko realizovať vo vlastnej kuchyni a nepotrebujete kvôli tomu stavať zvlášť prevádzku či prerábať dom.

trhy
 
3) Prenájom izby alebo časti domu
Ak máte voľnú izbu alebo prázdnu polovicu domu, zvážte jej prenajatie.Podobne môžete prenajať aj garáž, parkovacie miesto alebo záhradu.
 
Kým však začnete hľadať vypracujte zmluvu o prenájme a nechajte si ju odobriť u právnika. Inzerát môžete zverejniť na inzertných portáloch alebo sa popýtajte príbuzných či známych či nevedia o vhodnom nájomníkovi.
 
4) Opatrovanie, babysitting
Možno poznáte vo svojom okolí starých ľudí alebo zaneprázdnené mamičky, ktoré by potrebovali pomoc s opatrovaním.
 
Ak je vám ale nepríjemné od nich pýtať peniaze, skúste sa poobzerať po inzertných portáloch prípadne na stránkach, ktoré sa zaoberajú hľadaním opatrovateliek.

pletení košů
 
5) Lekcie, vyučovanie
Aj ovládanie cudzích jazykov alebo iné vedomosti či zručnosti môžu byť pre vás výborným vedľajším zdrojom príjmov. Môžete dávať súkromné hodiny alebo byť trénerom či koučom.