Vdneštnej dobre čoraz viac mladých ľudí sadá za volant auta hlavne z frajeriny pred kamarátmi a častokrát to dopadá autonehodou. Veľa krát si to mladí ľudia vôbec neuvedomujú čo všetko sa môže stať. Taktiež je svojimi autami bývajú nebezpeční pre svoje okolie. Dá sa tomu vôbec zabrániť?

silnice

Samozrejme aj my sme boli mladi a tiež sme vymýšľali rôzne hlúposti to k mladosti patrí, len vtedy bola doba trošku iná a hlavne nebolo toľko áut na cestách a tiež si nemohol dovoliť mať každý auto. Teraz je doba iná a v prvom rade smartfóny za volant nepatria. To si veľa ľudí neuvedomuje ale stačí malá chvíľka nepozornosti a nešťastie je na svete. Niekedy ide naozaj o stotiny sekundy a tragédia je tu. Čím ďalej tým viac mladých životov vyhasne dôsledkom autonehody. Rýchla jazda, alkohol, drogy to všetko bývjú nasledky nehôd. Taktiež pred každou jazdou si treba auto skontrolovať či je v poriadku a môžeme vyraziť na cestu. Jednou z častých príčin býva aj nedodržanie bezpečného odstupu, keď vodič pred nami prudko zabrzdí aj ked sa venujeme riadeniu môže dôjsť k nehode.

volant

Veľký dopad na mladých vodičov ma aj prostredie v ktorom žijú, ak majú doma nepokoj hádky a to všetko môže spôsobiť agresivitu a časté nedodržovanie a porušovanie dopravných predpisov na ceste. Tiež príliš hlasná alebo agresívna hudba môže mať dopad na reakciu v danej situácii. Mnoho krát nebezpečným a agresívnym štýlom jazdy vodiči znemožnia jazdu hasičom alebo sanitke a tým ohrozujú ďalšie životy ľudí. Mnoho krát mladý začínajúci vodiči nepoznajú dobre dopravné predpisy a nariadenia, ktoré tiež môžu mať za následok nehody. Tak isto mladý vodič nemá toľko skúsenosti s jazdou, nevie veľa vecí ešte predvídať napríklad ako sa auto zachová na mokrej vozovke. Vodič dostane šmyk a veľa krát spanikári a v rýchlosti strhne volant a môže tým ohroziť vodičov v protismere alebo vodičov za sebou.

Takže vždy je lepšie dodržovať predpisy a neblokovať cestnú premávku kôli frajerine.