Už sa vám niekto posmieval za to, aký máte vkus? Už ste si užili dosť zvláštnych pohľadov, keď prišli ku vám domov a pozerali sa okolo seba? Každý má predsa svoj vlastný a neopakovateľný vkus a štýl, no niektoré prvky vedia ľudí dosť prekvapiť. Niektorých možno dokonca aj pobúriť. Viete čo? Malo by vám to byť úplne jedno. Vykašlite sa na to, čo vám kto hovorí a vykašlite sa aj na predsudky, ktoré majú ostatní ľudia. Je to predsa váš domov a len na vás záleží, ako bude vyzerať. Na druhej strane… je ten váš vkus skutočne dobrý?

skleněné dveře

Viete, možno, že potrebujete trochu ubrať. Možno máte doma trochu gýča alebo to máte proste preplnené.

A dnešnej dobe jednoznačne kraľuje minimalizmus so všetkým, čo k tomu patrí. Verte tomu, že všetko sa dá, keď človek chce. A vy podľa všetkého musíte naozaj ubrať. Nechcete predsa, aby váš domov vyzeral ako skladisko vecí, ktoré nemajú svoje miesto. Alebo ktoré ste našli, ako sa niekde povaľujú. Nebuďte zberač, zbavte sa vecí, ktoré vo vašom domove nemajú čo hľadať. A potom môžete začať úplne odznova.

Chcete predsa, aby sa ľudia na váš domov pozerali s obdivom a nie s hrôzou, nemáme pravdu? Ak je to tak, vrhnite sa na to.

domovní dveře

Začnite úplne zľahka. Teda tak, že zaplníte váš čistý priestor postupne. Vyberiete si rôzne materiály, ale len jeden, ktorý bude prevládať. Aj to predsa nemôžete prehnať. Teraz sa zamyslite nad tým, čo by ste vlastne chceli? Chcete drevené stolíky a nerezové zábradlia? Alebo sklenené dvere a rôzne iné moderné prvky, ktoré môžu vašu domácnosť len zdokonaliť? Je jasné, že keď ste sa už pustili do prerábania, musíte sa nad tým poriadne zamyslieť. A hlavne musíte nájsť svoj nový štýl a nechať ho, nech rozpráva za vás. Myslíte si, že chcete niečo moderné a minimalistické? Alebo ste romantik? Ujasnite si to a pustite sa ďalej. Uvidíte, čo je pre vás najlepšie.