Len samotná predstava že doma zabudneme napríklad smartphone je desivá. Alebo ostaneme jeden deň bez internetu. Dokonca existujú aj reálne štúdie ktoré sa vážne zaoberali tým čo by sa mohlo stať. A to v prípade že by internet nefungoval čo i len jeden deň. Škody by sa rátali v miliardách eur.

tablet

Keď si teda odmyslíme dôležité inštitúcie ako sú úrady, školy, nemocnice, alebo aj napríklad systém GPS. Tak potom už len tá predstava že nemáme každý deň tie najnovšie informácie o počasí, o našich alebo zahraničných celebritách ako aj tých ktorý si myslia že nimi sú tak je do celkom desivé. A to sa pritom bavíme iba o internete. Jednoducho povedaný moderný človek je bez moderných technológií stratený. Určite si teraz aj vy spomeniete na to ako vám vaši rodičia alebo starý rodičia hovorili to staré známe. Za nás také nebolo. My sme sa stretávali, my sme sa aj viac rozprávali a podobné vymoženosti za našich čias neboli. Ale my sa pýtame. To ako vážne? Odpoveď je jednoduchá. Tie moderné vymoženosti z pohľadu ich rodičov boli, to iba oni sa na ne pozerali s nedôverou, a tak sa radšej stretávali a aj rozprávali.

Dnes je bežné že mladý ľudia popri tom ako spolu sedia na káve a rozprávajú sa, odpisujú ďalším trom kamarátom a stíhajú sa venovať. Nie je to o tom odmietať čo je nové, je to o tom vedieť sa prispôsobiť tomu čo je nové. Na druhej strane je dobré vedieť kedy sa to nepatrí a je keď nič iné, tak aspoň slušné povedať niektoré veci z očí do očí. Vám by sa určite tiež nepáčilo keby sa s vami niekto rozprával, a pritom každú chvíľu by bol  zahľadený do mobilu.

technologie

Skrátka, dnes je taká doba a treba brať niektoré veci ako aj niektorých technologických nadšencov s nadhľadom pretože ináč to asi ani nejde. Nik z nás nevie čo mu prinesie budúcnosť. Keď sa nad tým tak zamyslíte pomaly sa končí éra kedy ste vy sami šoférovali auto. A tak je len na vás ako budete svojím vnúčatám vysvetľovať ako ste celé leto brigádovali len aby ste zarobili na vodičský preukaz. Čo je horšie budete musieť vysvetliť čo to vlastne bol vodičský preukaz. Hoci sa to teraz zdá určite úsmevné a poviete si, mňa sa to netýka. Tak kto vie.