Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa po niekoľkých rokoch opäť konali u nás na Slovensku. Aj napriek vyradeniu našej reprezentácie už v základnej skupine, naši chlapci ukázali bojovnosť a rozhodne sa nemajú za čo hanbiť. Ďalšiu možnosť dostanú o rok vo Švajčiarsku. Bratislava a Košice sa po dvoch týždňoch rozlúčili so šampionátom v dvoch nedeľňajších zápasoch o cenné kovy. Po štvrťfinálových zápasoch sa do boja o medaily prebojovali Kanada, Rusko, Fínsko a Česko.

hoekj

Zápas o bronz Do zápasu o tretie miesto sa prebojovali hráči Ruska a Česka. Ruská zborná má vždy tie najvyššie ciele, ale obetaví Fíni ich dokázali poraziť najtesnejším rozdielom 1:0. Česká reprezentácia sa musela rozlúčiť s titulom majstra po prehre s Kanadou, ktorá im jasne dala najavo, že si ide za víťazstvom. Rusko a Česko sa v nedeľu stretli v predposlednom zápase šampionátu. Každý čakal, že ruskí hráči po prehre s Fínskom svojmu súperovi nedajú dýchať, no Češi dokázali konkurovať na úrovni a bolo vidieť, že cennú medailu chcú viac. 60 minút sa skončilo nerozhodne 2:2 a gólovo sa nerozhodlo ani v predĺžení. Napokon až samostatné nájazdy rozhodli, keď výborný Vasilevskij vychytal všetky české strely. Z tretieho miesta sa napokon tešilo Rusko.

zápas

Zápas o zlato Kanada a Fínsko sa vzájomne stretli už v základnej skupine v otváracej hre. Fínsko, možno trochu prekvapivo, dokázalo poraziť javorové listy. Zápas o medailu však nabral úplne iný rozmer. Kvalitný hokej predviedli obidve strany. Obetavé výkony a prudké strely priniesli dokopy štyri góly. Ešte poslednú tretinu bol stav vyrovnaný. Po zásahu Fínov na 2:1 sa však hra začala presúvať viac do ich obranného pásma. Hráči Kanady však nepremenili množstvo šancí a fínsky kapitán Antilla zabezpečil svojmu tímu bodku v podobe tretieho gólu a ako aj posledný šampionát v Bratislave aj tento rok sa z majstra tešili Fíni.