Ak si myslíte, že si najlepšie oddýchnete leňošením a nič nerobením, ste na omyle. Platí pravidlo, že ak máte duševnú prácu, najlepšie si oddýchnete pri fyzickej aktivite. A naopak tí z vás, ktorí pracujú manuálne by mali vo voľnom čase vyhľadávať duševnú potravu. V dňoch vášho voľna sa dajú robiť viaceré aktivity, ktoré vás obohatia a budete mať po nich skvelý pocit naplnenia. Môžete si nájsť koníčky, ktorými spravíte niečo pre svoj osobnostný rozvoj a fyzickú kondíciu.

škkola

Jedným z najlepších koníčkov, ktorým spravíte niečo pre seba a svoju budúcnosť, je učenie sa cudzích jazykov. Dnes sa dá nájsť na internete množstvo on-line kurzov a nemusíte tak z domu ani päty vytiahnuť. Naopak tí z vás, ktorí by sa radi zoznámili s novými ľuďmi, môžu vyskúšať jazykové kurzy pre malé skupiny ľudí. Nielenže sa naučíte jazyk, ktorý vám pomôže v práci alebo pri cestovaní, ale sa aj zoznámite s novými ľuďmi. Precvičujete si tak svoj mozog a predchádzate demencii v starobe.

Výber športov pre voľný čas je dnes tak neuveriteľne široký, že neexistuje človek, ktorý by si nevybral. Klasický beh v prírode, bicyklovanie, nordic-walking, plávanie alebo modernejšie formy cvičenia ako tabata, crossfit, kickboxing, x-body. Iste si nájdete aktivitu, ktorá vás nebude nudiť a budete sa po záplave endorfínov cítiť ako znovuzrodení. Ak ste človek, ktorého prestane šport rýchlo baviť, môžete jednotlivé typy tréningov meniť a tým vám nuda nebude hroziť.

Dnes pomaly zabúdame na spoločenské hry ako prostriedok trávenie voľného času. Internet ich vytesnil z našich príbytkov. Nie je však nič lepšie ako stretnutie s partiou dobrých priateľov a hranie stolových hier. Uvidíte ako sa pri nich zabavíte, zobudí sa vo vás súťaživosť a dobrá nálada vás neprejde ešte dlho po odchode priateľov. Môžete vyskúšať aj pantomímu alebo rôzne hádacie hry a kvízy. V prípade, že si vytvoríte bodový systém a možnosť výhry, budete o to viacej zahĺbení do hry a čas vám utečie ako voda.

turistika

Ak ste predsa len typ, ktorý má rád domácu pohodu, môžete voľný čas stráviť pri príjemných činnostiach ako je čítanie kníh, počúvanie audiokníh, lúštenie krížoviek, hranie mozgových aktivít alebo si jednoducho zapisujte svoje myšlienky formou denníka. Všetky možnosti trávenie voľného času, ktoré sme spomenuli, sú pre vás prospešné a rozvíjajú vás duševne alebo fyzicky.