Štatistické údaje jednoznačne v kvalite poskytovaných služieb z pohľadu dovolenkujúcich majú na prvých priečkach hotely Turecka.
Neuveriteľná architektúra hotelov, fantastická strava a obdivuhodne pracujúci personál, zaradili Turecko medzi TOP destinácie.
Sú mnohí aj takí, ktorí si chvália Egypt. No pre Európana je predsa len Turecko krajinou bezpečnejšou a zároveň hygienicky prijateľnejšou. Afrika je predsa len Afrikou a tak Egypt a Tunisko radíme až na druhú líniu nášho výberu.
Vplyv Turecka na iné krajiny v oblasti poskytovania služieb je badateľným.
Hotely so službami ALL INCLUSIVE podľa vzoru Turecka pribúdajú ako huby po daždi aj napríklad v

moře.jpg

  • Chorvátsku,
  • Bulharsku,
  • Grécku
  • Španielsku
  • Taliansku.

Všetko ale porovnávame s tureckým štandardom. Kto bol raz v Turecku v hoteli vyššej kategórie, potom už nie je ochotní zaplatiť rovnaké množstvo peňazí za nižší štandard.
Pochopili to našťastie aj Gréci, Bulhari, Chorváti a veruže sa snažia.

  • Turci ale nespia na vavrínoch a posúvajú gastronomické a hotelierske služby tiež vždy ďalej a k lepšiemu výsledku.

Ostatné krajiny majú teda čo robiť, aby zachytili rýchlik rozvoja turizmu a cestovného ruchu bežiaci z Turecka !
Vďaka Turecku sú teda služby v destináciach podľa môjho názoru na z roka na rok vyššej úrovni.

pláže.jpg

Už teraz sa teším, s čím novým prídu na ďalšiu sezónu. Len aby bolo dostatok leteckých spojení! V tomto roku je veru príšerne málo letov do Turecka. Celkom isto by sa predalo aj dvojnásobné množstvo. Nedostatok leteniek vytlačil ceny hotelov v Turecku na rekordnú úroveň. Nájsť v sezóne super cenu v super hotely pre štvorčlennú rodinku si vyžadovalo veľmi veľa trpezlivosti. Hlavne vtedy, ak sme chceli letieť z východu našej krajiny.

Je najvyšší čas zmeniť termín letných prázdnin od 15.6 – vtedy sú aj ceny hotelov a leteniek predsa len lepšie a aj počasie nás k tomu vyzýva!