Každý človek by mal vykonávať nejakú voľno časovú aktivitu. Nežijeme predsa len preto aby sme chodili do práce a platili účty. Je jedno akú voľno časovú aktivitu  robíte, pokiaľ ju robíte radi a napĺňa vás radosťou.

ruční práce
 
Fyzická aktivita je jednou z možností. Ak hobby vykonávate fyzickou aktivitou napríklad športom alebo prácami na záhrade má to mnoho výhod. Jednou je určite zlepšenie fyzického ale i psychického stavu. Zlepší sa vám myslenie, budete viac pozitívne naladení. Určite je vhodnou voľbou vykonávanie športovej aktivity, pri ktorej možno spoznáte aj nových ľudí.
 
Kreatívne hobby môže byť akákoľvek činnosť v ktorej naplno prejavíte svoju kreativitu. Voľba je len na vás, ako popustíte svoju fantáziu. Môže to byť napríklad maľovanie, modelovanie sôch, tvorenie rôznych výrobkov, fotografovanie, písanie básní, spev možností je naozaj obrovské množstvo. Pri takomto druhu voľno časovej aktivity  si rozvíjate vašu predstavivosť, kreativitu a pozitívne myslenie. Nepotrebujete veľké investície, tvoriť sa dajú rôzne veci aj z materiálu, ktorý máte doma. Len musíte niečo vymyslieť.
 
Nebojte sa skúsiť niečo nové. Nezavrhnite hneď, každý nápad pretože aj ten najjednoduchší nápad môže byť tým, ktorý vás bude baviť. Nemusíte vymýšľať niečo špeciálne úplne stačí, keď sa do toho pustíte.
Ak neviete ako začať alebo si neviete vybrať hobby, ktoré budete robiť skúste navštíviť rôzne kurzy alebo kluby šikovných rúk, tam vám určite radi pomôžu a poradia. Na internete alebo v rôznych časopisoch nájdete tiež veľa skvelých typov, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.

zahraničení
 
Ak sa do akéhokoľvek hobby pustíte, časom sa na tom možno stanete tak trochu závislými. Pretože vás to bude napĺňať, tešiť, uvoľníte sa a zrelaxujete pri tom, zlepší sa vaša kreativita a  fantázia. Úplne zabudnete na všetky problémy. V dnešnej dobe sa dá s hobby, celkom pekne privyrobiť. Nebojte sa a skúste, nikdy neviete či práve váš nápad nebude prelomový a možno vám vaše hobby zmení život.
,,Každý nový nápad vyzerá zo začiatku bláznivo ´´ – Abraham Maslow (americký psychológ)