Dieťaťu sa nechce učiť, nemá žiadne koníčky, s domácimi prácami nepomôže ani za svet a jediná milovaná vec v jeho živote je facebook a instagram? Tak potom by ste s kúpou psa nemali otáľať.
Možno si hovoríte, že máte dostatok starostí už so svojim dieťaťom a ďalšieho člena rodiny, po ktorom budete musieť iba upratovať, fakt nepotrebujete. Pravda je však trochu inde. Zviera dokáže dieťa neskutočne motivovať. Dôkazom je i využívanie viacerých druhov zvierat na terapeutické účely.
 

pes

  • Pes pomôže dieťaťu pochopiť isté základné pravidlá v živote. Napríklad pravidelný režim, plnenie si svojich povinností, alebo pocit zodpovednosti.
  • Ak dieťaťu zveríme psa, bude preňho niečo podobné ako naše deti pre nás. Zodpovednosť za živého tvora dokáže rozhýbať aj toho najväčšieho lenivca na svete. A keďže väčšina detí zvieratá miluje, verte že pre nich budú i dostatočnou motiváciou.
  • Neviete svoje dieťa dostať von? Verte, že so psom to pôjde omnoho jednoduchšie. Ak ešte pochopí, že jeho maznáčika budú obdivovať jeho kamaráti a spolužiaci, budete mať opačný problém. Teda dostať svoje dieťa dovnútra.  
  • Môžete začať navštevovať cvičisko a skúsiť, či by vaše dieťa nebavilo robiť nejaký zo športov so psom. Na výber máte širokú škálu. Medzi tie jednoduchšie patrí canicross, alebo dogtrekking. Ak by ich to spolu začalo baviť, môžu sa venovať agility, či dog dancingu.
  • Všetky práce okolo psa, ako upratovanie, česanie, kúpanie a kŕmenie, dieťa prirodzene donútia plniť si svoje povinnosti. Navyše ak si raz neuprace svoje hračky a jeho chlpáč mu ich rozhryzie na márne kúsky, na podlahe už nikdy nenájdete ani len polovicu neupratanej hračky.
  • Pes hlavne vaše dieťa naučí milovať živé tvory a mať k nim rešpekt a túto vlastnosť by sme mali rozvíjať v každom jednom dieťati.

 
vlčák
Ak sa obávate, že vášho lenivca nepreberie k životu ani živé zviera, môžete najprv skúsiť venčenie v útulkoch. Spojíte príjemné s užitočným a na vlastné oči uvidíte, aký vplyv majú psi na vaše dieťa. Navyše ak budete na vychádzky brávať stále toho istého zverenca útulku, dieťa si s ním vytvorí vzťah ešte pred tým, ako si ho teoreticky vezmete domov.