Požiadavky moderných domácností sa v súčasnosti vzťahujú na úsporné osvetlenie s modernou technológiou. Úspornú alternatívu svetelných zdrojov síce predstavujú kompaktné žiarivky, avšak z hľadiska dlhodobého šetrenia energiami sú efektívnejšie LED svetlá, ktoré navyše disponujú podstatne vyššou životnosťou a vyspelejšou technológiou. Príkladom toho sú aj led panely Ledprodukt.sk, pochopiteľne však i ďalšie alternatívy od žiaroviek až po samolepiaci pásiky so svietiacimi diódami.Svietiaca lampa v tme.jpg
Pojem LED je vlastne skratkou Light Emitting Diode, čiže svetlo vyžarujúcej diódy, ktorá je zdrojom žiarenia týchto svetelných produktov.
Predstavujú nielen úspornú a novodobú, ale takisto ekologickú možnosť súčasných svetelných zdrojov. Pripomeňme, že napríklad aj z hľadiska televíznych obrazoviek je dnes aktuálna technológia využívajúca led diódy, ktorá oproti plazmovým televíziám predstavuje podstatne vyššie šetrenie elektrickou energiou a navyše nižšiu kazivosť v dôsledku vysokej životnosti spomenutých súčastí. A tieto vlastnosti v podstate môžeme konvertovať aj v prípade, ak zameriame na prioritu led svietidiel.

  • Áno, tieto diódy dnes v elektronickom priemysle predstavujú univerzálne využite, avšak najznámejšia je zrejme ich forma svetelných produktov.

Teda pokiaľ dnešný spotrebiteľ rozmýšľa nad výhodným osvetlením svojich priestorov, či už ide o rodinný alebo pracovný interiér, môže sa obrátiť na túto voľbu. Obstarávacia cena najmä pred pár rokmi síce predstavovala drahšiu alternatívu, no dnes je návratnosť ceny za led svietidlá skutočne krátka. Následne prichádza pravidelná úspora energií, čo však závisí aj od toho, koľko svetelných zdrojov nimi nahradíte.LED žiarovka.png

  • Pre kvalitnejší efekt sa samozrejme odporúča nahradiť minimálne 4 až 5 súčastí.

Ak by sme ich mali zrovnať so známymi úspornými žarivkami, tie predstavujú ešte vyššie percento pravidelných úspor a viac než dvojnásobnú životnosť. Rovnako stojí za zmienku, že kompaktným žiarivkám trochu trvá, kým sa rozsvietia, zatiaľ čo svetlo emitujúce diódy sa rozžiaria prakticky ihneď po zapnutí.