Steny zo skla sú nadčasový prvok v interiéri. Dajú sa využiť v mnohých priestoroch ako napríklad veľké obývacie izby, obchodné centrá, kancelárske priestory, nákupné centrá. Ich veľkou a jedinečnou výhodou je, že delia priestor na viacero častí bez obmedzenia prístupu svetla. Optimálne zútulnia takto vytvorené miesto, dajú mu pocit ľahkosti a opticky ho zväčšia. Orientácia ľudí v takto vytvorenom priestore je optimálna. Na ich výrobu sa používajú rôzne druhy bezpečnostného skla a môžu byť číre až matné, pieskované alebo iné prevedenia. Spoločnosť LMmont ponúka kompletnú realizáciu sklenených stien, vrátane zamerania, odborného poradenstva a montáže. Prvotné zameranie je vždy dôležité, najmä v interiéroch, kde sú použité podhľady, prípadné stropné obklady. Zákazník sa vyhne zbytočným nákladom a dodatočným investíciam pri ich prerobení.

prosklená stěna

V kancelárskych priestoroch sú mimoriadne populárne sklenené priečky. Spoločnosť LMmont ich dodáva v niekoľkých prevedeniach – záleží od priestoru, kde sa inštalujú. Vždy sú vyrobené z tepelne tvrdeného a bezpečnostného skla s rôznou hrúbkou. V ponuke sú s otváraním dovnútra prípadne do priestoru, posuvné a pevné. Najmä v obchodných priestoroch sa inštalujú pevné sklenené priečky. Vhodné je matné sklo s bezpečnostnými prvkami, aby si ich zákazníci všimli. Ich správnym rozmiestnením dokážeme rozjasniť a dokonale využiť priestor celej plochy. Skúsenosti hovoria, že u zákazníkov vytvárajú pocit nadčasového, moderného a čistého priestoru.

skleněná stěna

Sklenené steny môžu mať rôzne rozmery. Nemusia siahať až po strop, v niektorých prípadoch postačí výška do dvoch tretín steny a napríklad v matnom prevedení vytvoria pocit súkromia. Takéto varianty sú napríklad často využívané v bankách. Naopak, ak siahajú až po strop v určitej časti môžu mať aplikácie, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytli súkromie užívateľovi. V tzv. „open space“ delia priestor na menšie celky a pri správnom výbere skla a povrchovej aplikácii vzniká moderný a na prácu vyhovujúci priestor. Spoločnosť LMmont ponúka na svojej web stránke viaceré sklenené steny a inšpirácie zároveň. Nezáväzná cenová ponuka je samozrejmosťou a zákazníkovi prináša mnohé výhody.