Ako ste už možno počuli z rôznych médií že  práve  prebieha ostrý štrajk v najväčšej automobilke na Slovenku. Trvá to už dlho a zatiaľ žiadna odpoveď od nich sa nedostala.

demonstrace

Fandia im pracujúci ľudia , odborári z celého Slovenska . ľudia  z celej republiky sa na nich pozerajú z nádejou že ukázali že sa vedia postaviť za svoje požiadavky o ktoré žiadajú. Aj napriek tomu že majú rozdielne názory, a  taký záujem o zlepšenie sociálneho a ekonomického zlepšenia sa dostali do nejakej dohody a čakajú na potvrdenie. Zamestnanci dali návrh v ktorom žiadajú aby si od 1.júna 2017 do 31.decembra 2018 navýšila mzda o 13,8 percent a to sa má podlá nich rozdeliť na de časti a to od 1.juna 2017 do 31.mája 2018 chceli aby sa zvýšila mzda o 8,9 percent a druh časť od 1.juna do 31.decembra 2018 o 5 percent. No zatiaľ je to návrh ktorý je v rukách zamestnávateľov a tak sa na prvotné vyjadrenie a dohodnutiu sa ako to bude ďalej. Posledný štrajk bol 20.06. v ranných hodinách a ak nedôjde k dohode štrajk bude pokračovať 26.06. 2017 pred bránami závodu.

volkawagen

Spoločnosť VW Dúfa Že sa dohodnú a uzavrú situáciu  čo najrýchlejšom čase a začne sa opäť spúšťať výroba automobilkou.
Na samotný záver dodám že WV uvádza v mediach že ponuka nadštandardne  platy  a platové ohodnotenie , 13-ty a 14 – ty plat a mnoho výhod ktorá automobilka ponúka. Ale ako môžete vidieť tak platy zamestnancovu VW nie je  to čo samotná automobilka ponuka.  Ide vstupné  aké si lákadlo aby mohli nabrať nových zamestnancovu pod zámienkou vysokého platu a nakoniec zistia že ich oklamali a potom vznikajú štrajky a pýtajú si to čo im sľúbili pri vstupe do zamestnania .

Pokiaľ tento článok čítate už po skončení štrajku alebo po vzájomnej dohode  , berte tento článok  prosím ako názor ktorý prezentujú mnohý ľudia nie len z VW výroby ale aj ľudia po celom Slovensku.