Upratovanie tvorí súčasť našich životov. Je veľmi dôležité, ak chceme žiť zdravo, v čistote a kultúrne. Veď predsa čistota je pol života a presne tak to je. Nikto presa nechce žiť v špine, musíme však preto aj niečo robiť, pretože bez práce nie sú koláče. Nie je to však činnosť, na ktorú by sme sa vyslovene tešili a robila nám v živote radosť, a preto si ju musíme zjednodušiť a to tak ako len vieme. Preto vám ponúkame pár tipov, ako čo najefektívnejšie a najrýchlejšie upratovať.

úklid

  • Rozdeľte si činnosti –ak máte rodinu, zapojte ju. Nie ste predsa slúžka, ktorá by musela všetko po všetkých upratovať a robiť to úplne sama. Ak máte väčšie deti, môžu vám pomôcť a manžel by mal takisto, ale to by mala byť samozrejmosť. Rodina je o tom ,že si má pomáhať a robiť veci spoločne, nikto nemá byť zvýhodnený, ani nijako znevýhodnený, preto si činnosti rozdeľte a uvidíte, o koľko ľahšie vám všetko pôjde!
  • Plánovanie –ak dopredu viete, že dnes všetko nestihnete, možno vám pomôže upratovanie si na nasledujúce dni spravodlivo rozplánovať tak, aby ste si našli čas aj na povinnosti, aj na seba. Povedzte si teda, že dnes upracete kuchyňu, deti si upracú izby, zajtra upracete kúpeľňu a obývačku a pozajtra budete zasa prať.

luxování

  • Zhora dolu –presne tak, nerobte zásadnú chybu, že najskôr povysávate a až potom začnite utierať prach na poličkách a zmierať pavučiny, ako vám iste aj samej dôjde, je to veľká hlúposť, keďže prach bude zasa všade a môžete akurát tak vysávať zasa od začiatku.
  • Na prostriedkoch nešetrite –možno sa snažíte v tejto sfére až priveľa šetriť, je to však dobré riešenie? Zamyslite sa and tým, upratovať sa oplatí kvalitne, aspoň tak nech máte na istú dobu pokoj. K tomu vám dopomôžu aj kvalitné čistiace prostriedky, ktoré akoby spravia prácu za vás, a nie vám ju ešte viac sťažia.