Ako náhle sa rozhodnete pre chudnutie, tak musíte tiež vedieť, že celý proces úspešného zhadzovania kíl spočíva predovšetkým v spaľovaní tukov. S tým súvisia predovšetkým stravovacie návyky a pohybová aktivita.
Tuky ako také sú pre náš organizmus potrebné a telo určité množstvo pre svoje správne fungovanie a energiu potrebuje. Ale nesmie ich byť nadbytok, pretože práve to spôsobuje priberanie na váhe. Je potrebné prijímať správny typ týchto látok, ktoré sú potrebné aj pre nárast svalovej hmoty.

činky

Ako spalovace tukov fungujú omega 3 kyseliny, CLA, GLA, karnitin, ktoré pôsobia na zrýchlenie metabolizmu a tým pádom aj na spaľovanie tukov.Tieto látky nájdete hlavne v potravinách ako napríklad hovädzie mäso, mliečne výrobky, slnečnicové a iné semienka atd. K efektívnemu riešeniu paria aj rôzne proteínové nápoje, zelené čaje, zelená káva, tabletky na chudnutie.
Všetko je však úzko spojené s úpravou obsahu stravy a pravidelnosti stravovania a tiež s pohybovou aktivitou.Znamená to stravovať sa rozumne a hlavne nehladovať.

Základom úspechu odbúravania tukov sú raňajky ako najdôležitejšie jedlo celého dňa.Ďalej je potrebné jesť pomaly a vyhýbať sa sladkostiam, údeninám, chipsom, sušienkam, bielemu pečivu, tučnému mäsu, sladkým nápojom atd. Prakticky môžete jesť všetko, ale vyhýbať sa nezdravým potravinám, polotovarom a konzervovaným jedlám.

košík zeleniny

Nemôže chýbať tiež ovocie a zelenina, ktoré znižovanie hmotnosti podporujú a dodávajú telu potrebné látky.
Okrem pohybu je naopak dôležitý aj odpočinok a pravidelný spánok. Telo si cez noc musí odpočinúť, takže aj regenerácia je pri znižovaní nadváhy dôležitá.
Medzi efektívne spalovace tukov patria z potravín napríkladchilli papričky, ryby, jablčný ocot, kyslá kapusta, citrusové ovocie, cuketa, ananás a mnoho ďalších.
Zdravé stravovanie a pohybová aktivita v kombinácii s prípravkami podporujúcimi chudnutie sú zlatá cesta k úspechu v podobe štíhlej postavy.