Každý výškový rozdiel terénu je nutné preklenúť, a na to sa využívajú schody a rampy. Veľké rozdiely vo výškach si vyžadujú, aby každé schodisko či rampa, ale aj balkóny či terasy, boli vybavené zábradlím. Je to nutnosť z hľadiska bezpečnosti chodcov a všetkých užívateľov terás a balkónov, no okrem funkčnej stránky by malo byť aj akýmsi dizajnovým prvkom, ktorý stavbu či fasádu alebo interiér oživí a vyzdvihne jeho štýl.

Drevo patrí k materiálom, ktoré s obľubou využívame v interiéroch aj vonku, vyžaruje z neho teplo a ide o čisto prírodný prvok. Má však niekoľko negatív, a tým je predovšetkým nutnosť pomerne zložitej a náročnej údržby, ak chceme predĺžiť jeho životnosť na maximum a pritom zachovať jeho pôvodný vzhľad či slabú odolnosť voči poveternostným vplyvom a podobne. No to sa netýka nerezu, materiálu, ktorý sa v súčasnosti udomácnil na každej stavbe či v domácnosti hlavne vďaka svojim prednostiam.

zábradlie, žena

Nerezové môžu byť rôzne doplnky interiéru, no veľmi často z neho býva vyrobené zábradlie na schodiská či balkóny a terasy. Nerez sa dá zladiť s každým štýlom, je elegantný a praktický a jeho údržba je takmer nulová, samozrejme, okrem čistenia a leštenia vhodnými špeciálnymi prostriedkami. Zábradlie na schody sa dá vyrobiť ako stĺpikové, bez výplne len osadením stĺpikov v určitej vzdialenosti od seba alebo priestor medzi nimi vyplniť bezpečnostným sklom, ktoré sa dá objednať v rôznych vyhotoveniach, od číreho až po matné alebo pieskované či s grafickými motívmi. Všetko záleží od vkusu zákazníka. Dôležité je nerezove zabradlie však myslieť na to, do akého prostredia nerez osadíme, pretože v interiéri je chránený pred vplyvom dažďa či mrazu, ale v exteriéri týmto nepriaznivým podmienkam musí odolávať, a preto sa zábradlie použité vo vonkajšom prostredí vyrába z odolnejšej ocele.

glass-wall-2134798_640

Cenovo sa jednotlivé zábradlia líšia, všetko záleží na náročnosti vyhotovenia a množstve použitého materiálu, takže je vhodné, aby ste si v prípade záujmu nechali vopred vypracovať približnú cenovú ponuku priamo na váš projekt.