Život každý deň prináša rôzne situácie, postaví nás pred problémy, ktoré musíme riešiť okamžite. To si vyžaduje, aby sme boli pripravení reagovať rýchlo, a preto je dobré mať vždy poruke rôznych pomocníkov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Nastane napríklad nutnosť poslať zásielku, ktorú treba aj zabaliť čo najkvalitnejšie, a tu nám na pomoc prichádzajú PP obálky so samolepiacimi chlopňami. Lepia pevne, sú spoľahlivé a odolné, takže obidve strany, odosielateľ aj adresát, budú spokojné.

obálky 1

Polypropylénové obálky s chlopňami, ktoré sú samolepiace, sa hodia na zabalenie čohokoľvek, ale tým, že sú vyrobené z priehľadného plastu, nie sú vhodné ako konečná verzia obalu, treba ich ešte obaliť nepriehľadným obalom. Sú však spoľahlivé z hľadiska toho, že obsah, nech už sú to nejaké drobné predmety alebo textil či tlačoviny, v nich zostanú uzatvorené a nevysypú sa či nevypadnú. Obálky sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, takže je z čoho si vyberať. Uzatváranie je veľmi jednoduché a pohodlné, čo zabezpečujú samolepiace chlopne, je pevné a nerozlepí sa, takže obsah v nich je dobre chránený. Už nemusíte prácne zháňať škatule či iný typ materiálu, aby ste mohli svoju zásielku poslať adresátovi kvalitne zabalenú.

envelope-2575249_640

Polypropylénové vrecká sa vyrábajú v hrúbke 30 a 40 mikrometrov, tie hrubšie môžu byť so vzduchovými otvormi alebo bez nich. Obidva pp sacky typy sú rovnako spoľahlivé, odolné, rýchlo sa dajú uzatvoriť jednoduchým zalepením chlopne, a tak sa stávajú odolnými voči mechanickému poškodeniu či nečistotami a vlhkosťou. Obálky s hrúbkou 40 mikrometrov sa vyrábajú aj so vzduchovými otvormi, cez ktoré je možné vytlačiť prebytočný vzduch, ak si to druh zásielky vyžaduje. Obidva varianty sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a baleniach po 100 alebo 1000 kusov. Záleží na tom, koľko toho potrebujete zabaliť, no väčšie balenie je cenovo výhodnejšie.