Čoraz známejším atraktívnym prvkom pre interiéry sa stávajú sklenené schody. Hádam ani nie je nutné vysvetľovať, že tento moderný estetický prvok po dizajnovej stránke výrazne obohatí konkrétne priestory, kam sa ho rozhodneme umiestniť. Takmer podobný efekt však dokážu bežnému schodisku priniesť sklenené zábradlia.Schodisko, zábradlie.jpg
Rozdielom a konkrétnejším špecifikom v tomto prípade môže byť to, či túžite po komplet sklenom schodisku, alebo chcete týmto originálnym materiálom len obohatiť vaše súčasné schody, kedy vás môže zaujať sklenené zábradlie cena LMmont.sk. Práve tento variant sa stáva populárnou voľbou, a to aj z hľadiska moderných rodinných interiérov. Obľúbená je napríklad kombinácia skleneného zábradlia spolu s drevenými schodmi.
Naopak celosklenené schodisko sa orientuje predovšetkým na schody samotné a tu je vhodné zvýrazniť, že sklo nepodlieha bežnému opotrebeniu a prakticky je odolné voči mnohým mechanickým vplyvom. Avšak v tomto smere je tu možno jedna slabšia stránka- Topánky so špicatým opätkom po sebe časom môžu zanechať neželané stopy. So skleneným schodiskom prichádza aj istá zodpovednosť z hľadiska údržby, no a v takom prípade dokáže tento komponent vydržať dlhé roky, pričom si zachová svoju estetickú dizajnovú stránku.
Na sklenenom materiáli je v spojitosti so schodiskom charakteristický jeho elegantný zelený odtieň. Ten je viditeľný predovšetkým na tomto prvku, pretože v tejto forme je hrúbka skla dostatočná predovšetkým na povrchu. Táto prirodzene zelená farba skla je tak viditeľná už voľným okom, čo z vizuálneho hľadiska predstavuje istý nenútený bonus.Tabuľa, núdzový východ, schody.jpg
Spolu s týmto materiálom prichádza jeho pomerne jednoduchá údržba spočívajúca v ľahkom prečistení povrchu. Tým pádom je oceniteľné ďalšie pozitívum, akým sú jeho skvelé hygienické vlastnosti, respektíve nezadržiava prach a možné nečistoty sa dajú rýchlo odstrániť.