Pravdepodobne  viete, že virtuálna realita už nie je iba konceptom na papieri, ale v podstate bežným produktom dnešnej doby s čoraz väčším počtom záujemcov. No k tomu, aby sme VR dokázali využiť zaujímavým či zábavným spôsobom, musíme nájsť vhodné programy alebo aplikácie, ktoré nám tento zážitok doprajú. Technológia virtuálnej reality sa síce stala reálne zaužívanou a fungujúcou v praxi, no aj napriek tomu je vlastne v plienkach a to najlepšie ešte len príde.
Vlastne to vidíme i na spomentej forme programov či aplikácií, ktoré z primitívnej podoby rastú v čoraz kvalitnejší zážitok, pritom behom skutočne krátkej doby. Ak teda technológiu  VR vlastníte alebo celkom vážne rozmýšľate nad jej kúpou pod vianočný stromček, odporučím vám aktuálne najlepšie aplikácie, ktoré v tomto smere určite neváhajte použiť a dopriať si tie najpríťažlivejšie a zároveň najreálnejšie video-herné simulátory, aké sú momentálne k dispozícii.

virtuální realita

  • Do tohto zoznamu nezahrniem najznámejšie (a najdrahšie) herné tituly, ale skôr zaujímavé a praktické aplikácie kompatibilné s mobilnými zariadeniami. K ich využitiu vám tak stačí kompatibilný smartfón a cenovo nenáročný VR headset.

A Chair in a Room– Táto aplikácia dopraje skvelý zážitok každému, kto má rád spojenie videohier s hororovým motívom. Nie nadarmo nesie titul "original VR horror", pričom vydesil už 500 000 užívateľov používajúcich Android. Vaše prostredie je nemocnica, v ktorej filmovo pôsobiacim gameplayom postupne odhaľujete desivý príbeh, čo sa nezaobíde bez strašidelných momentov, ktoré formou VR pôsobia až hrozivo realisticky.

VR Karts– Hovorí vám niečo séria videohier známa ako Mario Kart? Pravdepodobne áno a pokiaľ ste týchto sérií fanúšikom, táto aplikácia je ako stvorená pre vás. V podstate ide o atmosféru podobnú závodom v Mario Kart, no tentokrát závodíte z pohľadu VR, čo je pochopiteľne oveľa realistickejší zážitok, ktorý vás vtiahne do deja. Aplikácia je kompatibilná s Oculus, Vive, Daydream a Samsung Gear VR.

virtualita

Obduction– Táto aplikácia dodá vysokú dávku potešenia každému, kto chce formou VR preskúmať čo najviac virtuálneho prostredia. Aké je to chodiť po jazere počas tmavej noci, aké je to padať z oblohy? Hra vám umožňuje preskúmať viaceré dimenzie a spoznať kopec lákavých zážitkov.