Cena rodinných domov, ale v podstate aj cena prenájmu zostáva čoraz menej priaznivá. Skrátka bývanie v akejkoľvek forme nie je lacná záležitosť, ale práve naopak. Každý túži po priestrannom dome, ale otázka je, či sa nám to skutočne oplatí (a či na to máme dostatok financií). Trendom sa teda stávajú napríklad aj malé chalúpky, víkendové chatky a mobilné domy Euro- mobilné domy. Najčastejšie ako sympatická alternatíva ku klasickému domu.

Mobilné domy

Priestor navyše sa vždy zíde, minimálne k rekreačným a sezónnym účelom. Je prirodzené túžiť po občasnej zmene prostredia. No samozrejme kvôli tomu nemusíme hľadať práve prenájom či dokonca stavať alebo kupovať ďalší rodinný dom. Zaujímavo v súčasnosti pôsobí práve alternatíva, akou je praktický a svojou cenou prístupný mobilný dom so základným vybavením. Štýlový mobilný domček, ktorý sa nestavia, ale privezie sa na dohodnutý pozemok a v prípade záujmu sa dá zas previesť inam, alebo napríklad prenajímať. Či môže ísť o alternatívu „rezervného“ bývania, ktoré sa postaví na pozemku vedľa rodinného domu.

Práca, rekreácia alebo podnikanie ?

Spoľahlivý priestor na bývanie, ktorý by bol dostupný na vhodnej lokalite. Napríklad ak sa niekto presťahuje alebo pravidelne dochádza do práce do mesta vzdialeného množstvo kilometrov, určite by ocenil nejaký dostupný priestor, ktorý by bol jeho útočiskom. A nemusí hľadať práve prenájom v podobe pochybných a predražených bytov, na strategicky vhodné miesto si môže nechať priviesť zariadený mobilný dom. A ten mimochodom môže slúžiť napríklad aj ako kancelária.

Pohár, príroda

Či si nechajte tento mobilheim priviesť na idylické miesto v blízkosti prírody a spravte si z neho sezónne rekreačné sídlo na odpočinok. Vyjde to lacnejšie než rekreačná chata.

Z mobilného domu sa dá navyše aj podnikať, ak sa napríklad prerobí na kaviarničku alebo na podávanie rýchleho občerstvenia. Môže tiež slúžiť ako home office.