Pripravte terasu na budovanie záhrady
Uistite sa, že ste dobre vybavený, nielen s nápadmi, ale aj vybavením. Uistite sa, že podlaha na vašej terase je dostatočne silná, aby dostatočne zvládla hmotnosť rastlín vrátane celého príslušenstva, ktoré s nimi prichádzajú.
Dbajte na drenážny systém najmä pri montáži rastliniek na steny. Ak chcete udržať drenážny systém bezproblémový, odporúčame použiť  kryt na každom odtokovom otvore.

pergola

Postačujúca pôda
Môžete zlepšiť štruktúru pôdy pridaním organických hnojív a organického hnoja.
Pri položení pôdneho lôžka udržiavajte rovnomernú hĺbku približne 2 až 4 stopy. Nezabudnite si udržať túto hĺbku 2 stopy vo vašom pôdnom lôžku, okrem 6 centimetrov podlahy a samotnej drenáže.

Vyberte starostlivo rastliny
Rastliny ako mäta, citrónová tráva, palmy, aloe vera, bazalky a byliny robia skvelé možnosti pre terasové záhrady. Na druhej strane, kvitnúce rastliny zasa pridajú osviežujúci farebný kvocient vašej záhrade.
Pre balkónové nastavenie používajte závesné rastliny alebo tie, ktoré sú padavé, pretože sú vynikajúcimi spôsobmi, ako zmäkčiť hrany a vytvoriť tečúce, prírodné priestory. Takisto pomáhajú skrývať betón, rímsy a steny.
Rôzna zelenina ako paradajky, papriky alebo chilli sú vhodné  pre vašu kuchyňu.

Zjednodušenie starostlivosti
Vyhnite sa používaniu textúr a povrchov, ktoré bývajú náročné na čistenie. Namiesto toho použite vodotesné dlaždice.
Pridajte teplé tóny a drevené textúry do vašej výzdoby. Použite zemité tóny pre harmonický vzhľad, ktorý priťahuje vtáky a motýle, a tým dodáte vášmu záhradnému priestoru upokojujúci pocit.

zahrádka

Pridajte pohodlie vašej záhrade
Strešná záhrada alebo balkónový priestor môže byť osobným kútom pre oddych z vášho rušného plánu. Pridajte tento kľudný dotyk do vašej záhrady, podľa dostupnosti vášho vonkajšieho priestoru.
Gauč, pohovka, prenosná hojdačka, drevené stoličky, lavičky a vtáčie búdky  sú vhodné pre vytvorenie pohodlia vašej terasy.