Zábradlie je architektonickým a estetickým prvkom v interiéri a v exteriéri, ktorý je vyrobený z rôznych materiálov. Dodáva celkový vzhľad a bezpečnosť. Ak práve vyberáte ochranu na schodisko a váhate nad materiálom a vzhľadom zábradlia, zamyslite sa nad umiestnením skleneného zábradlia na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/. Dostanete tak nadčasový dizajnový prvok schodiska a celkového priestoru.

biele schody

Sklenené samonosné zábradlie zachová v priestore a na schodisku svetlo, čím schodisko nezakryje a nezatieni. Vás priestor tak ostane opticky nezmenšený. Samonosné sklenené schodisko je možné ukotviť na bodové úchyty, ktoré sa dodávajú v prevedení nerez, poprípade je možnosť kotvenia takéhoto zábradlia do hliníkového profilu. Tieto možnosti kotvenia pomocou hliníkového profilu sú takmer neobmedzené. Pokiaľ si prajete dosiahnuť čo najčistejší detail kotvenia skleneného zábradlia, je možnosť kotvenia zapustením hliníkového profilu do podlahy, čím sa dosiahne efekt vychádzajúceho zábradlia (skla) priamo z podlahy a tým sa dosiahne úplne plynulý prechod podlaha-zábrana. Profily na tieto sklenené zábradlia sú vyrábané z hliníka v už spomínanom prevedení nerez, s povrchovou úpravou elox alebo inox, prevedenie brúsená nerez.

tmavé schody

Pokiaľ si prajete zábradlie s madlom, vieme Vám vyhovieť či už nerezovým alebo dreveným. Taktiež je tu možnosť zvoliť si zábradlie nerezové. Spĺňa nie len bezpečnostné požiadavky, no je aj značne výrazným a moderným estetickým prvkom. Tento materiál je na údržbu a dĺžku životnosti veľmi vhodný, jeho celková starostlivosť oň spočíva skutočne len v odstránení povrchových nečistôt. Možnosť výberu takéhoto zábradlia je neobmedzená. Je možné umiestniť zábradlie takzvané stĺpikové, ale je taktiež možnosť skombinovať materiály hliník a sklo. Hliníkový rám zábradlia so sklenenou výplňou. Sklo je možné použiť číre alebo mliečne. Výber je už len na Vašom rozhodnutí.