Vedeli ste o tom, že vaše potrubie a kanalizácia potrebuje starostlivosť? Áno, je to tak. V dnešnej dobe už nie je ničím nezvyčajným čistenie či takzvané krtkovanie potrubí a kanalizácií. Ide vlastne o elektrickomechanické alebo vysokotlakové potrubie. Elektromechanické čistenie sa vykonáva pomocou elektromotora, ktorý je zabudovaný v našom vozidle. Na tento typ čistenia sa využívajú oceľové struny, ktoré sa pri vsunutí do potrubia otáčajú, a tak ho vyčistia. Výhodou tohto typu čistenia je, že existuje množstvo veľkostí špirál, a tak dokážeme vyčistiť potrubia rôznych priemerov, od tých najmenších až po tie najväčšie. Na vysokotlakové čistenie sa používa, ako už názov vypovedá, vysoký tlak vody. Tento tlak vody vytlačí nečistoty z potrubia. Vysokotlakové čistenie môžeme prevádzkovať vďaka čerpadlu, ktoré máme taktiež zabudované vo vozidle.

poklop kanalizácie

Určite sa pýtate, že prečo je potrebné čistenie vašich potrubí a kanalizácie. Počas bežných dní sa na stenách potrubia usádza mastnota a nečistoty. Táto špina následne zabraňuje správnemu vody a vy tak môžete napríklad pozorovať slabé odtekanie vody z odtokov umývadiel. Ale to nie je všetko. Znečistené potrubie taktiež so sebou prináša aj nepríjemný zápach, ktorý sa môže šíriť celou vašou domácnosťou. Tak vám dajú vaše potrubia veľmi nepríjemne najavo, že vaša starostlivosť o nich nebola dostatočná.

znečistená voda

Nenechajte si už čistenie vašej kanalizácie a potrubí na poslednú chvíľu, keď vznikne problém. O toto čistenie by ste sa mali postarať pravidelne, aby ste sa vyhli nechceným problémom a nedostali nepríjemné prekvapenie v podobe napríklad vyrazenie odtokov v dome vďaka špine, ktorá sa usadila na stenách vašich potrubí. Nechajte čistenie svojich kanalizácií na odborníkov, ktorí sa o to postarajú za vás a vy sa tak vyhnete práci, ktorá môže byť pre vás nepríjemná.