V súvislosti so šetrením našej planéty sa čoraz viac dostávajú po povedomia produkty pre ekologickú domácnosť, kozmetika pre ženy a rôzne iné vychytávky na používanie. Ale ani nám mužom nie je ľahostajný dopad nášho správania na životné prostredie. Aspoň by rozhodne nemal.
Napriek tomu, že sa o tom toľko nehovorí,  a ani výber ešte nie je taký, ako u typicky ženských produktov (ale kedy bol, že?), aj my si môžeme vybrať priateľskejšiu alternatívu v kozmetike a doplnkoch osobnej hygieny. Je priateľskejšia nielen k životnému prostrediu, ale v konečnom dôsledku aj k nášmu organizmu.

muž

Vďaka testosterónu a obsahu kolagénu je mužská pokožka a pleť o dvadsať percent hrubšia ako ženská, mastnejšia a pomalšie starne. Na druhej strane je vďaka holeniu namáhanejšia. S rešpektom k týmto odlišnostiam sa vyrábajú produkty špeciálne pre mužov.

V produktových radoch ekologickej pánskej kozmetiky nájdeme: mydlá a emulzie na sprchovanie, krémy, oleje a maslá na tvár a telo, gély a čistiace pleťové emulzie na pleť, peny na holenie, upokojujúce produkty po holení, balzamy na bradu, šampóny a šampúchy na vlasy, masážne oleje, dezodoranty, balzamy na pery. Takže vlastne všetko, čo potrebujeme na svoju starostlivosť. Akurát zdravšie a šetrnejšie k prírode. Nielen obsah obalov je taký, ale aj drvivá väčšina samotných obalov je výborne recyklovateľná, dokonca veľakrát vhodná aj na domáce skompostovanie. Ďalší dôvod, prečo siahať po týchto produktoch.

Keďže si musíme vyberať podľa nejakých pravidiel, pri prírodnej produktoch je dobré riadiť sa zmyslami. Väčšinou nám vôňa veľa napovie. Ak je nám sympatická, kupujme. Naše múdre podvedomie pracuje pre nás a dáva nám signál. Časom sa naše potreby menia, takže nebudeme prekvapení, ak nabudúce siahneme po inom produkte.

koupelna

Tu je zoznam pár výrobcov, ktorý majú v ponuke prírodné produkty aj pre nás: Navia, Musk, Ponio, Saophoria, Mylo, Lavera, Weleda, Natura, Marseille, Hemptouch, 2SIS, Hristina, Sante, Logona, Bioturm, Salea a mnoho ďalších.
Čo si budeme nahovárať? Ženy nás majú radi upravených a voňavých. Páči sa im, ak sa o seba staráme. A my máme radi ženy (aj seba), takže poďme na to.