Na svete existuje veľmi veľa ľudí. Všetci sme si veľmi podobní, ale zároveň aj veľmi vzdialení. Zaujíma vás otázka, či sú muži a ženy každý skutočne z inej planéty? Táto otázka zaujímala veľmi veľa umelcov, básnikov, spisovateľov, ale napríklad aj vedcov.

mladý pár.jpg

V istom psychologickom výskume dokonca vedci zistili ohromné výsledky. Rozdiely medzi mužmi a ženami sú len veľmi nepatrné, práve naopak, medzi skupinkou mužov navzájom sú oveľa väčšie rozdiely, teda každý muž je úplne iný ako ten ďalší. Čo z toho vyplýva? Nemôžeme škatuľkovať ľudí podľa toho, či sú muži alebo ženy, ľudí treba porovnávať (keď už je to potrebné) ako takých, pretože každý sme nejaký a to bez ohľadu na to, či ste sa narodili ako muž, alebo žena.

láska.jpg

Tento výskum nám vraví veľmi veľa. Pretože ľudia zvyknú veľmi často vravieť frázy ako „bože,tí muži… ach, tie ženy…všetci muži sú rovnakí“. Skutočnosť je teda taká, že vôbec nie, nikto nie je rovnakí, každý sme svojim spôsobom rovnaký alebo iný.
Kde je teda problém, keď sa jeden z páru neustále domnieva, že problém je práve v jeho partnerke, partnerovi? Prstom by ste mali asi ukazovať práve na seba. Vašu partnerku ste si vybrali kvôli niečomu. Po správnosti by to malo byť preto, lebo ju milujete a milujete ju preto aká je. Zamilujeme sa vždy o ľudí, ktorí nám sedia, vyhovuje nám ich povaha, rozumieme si s nimi a páči sa nám ich výzor. Nie je teda pravdou že „muži sú takí“ alebo „ženy sú také“, neškatuľkujme ľudí podľa ich pohlavia. Nie všetci muži sú povýšeneckí, arogantní, nepozorní a neverní a nie všetky ženy sú namyslené, dramatické, precitlivené alebo vždy mrzuté.
Buďte preto na svoju drahú polovičku vždy dobrý a verte, že problémy sa musia riešiť a nie obchádzať a v prvom rade, nezabúdajte, že ju milujete a tiež jej to nezabúdajte pripomínať aj 400x za deň.