Aj napriek tomu, že inteligentné hodinky sú známe hlavne na základe ich schopnosti merania prejdenej vzdialenosti a inej pohybovej či športovej aktivity, okrem týchto funkcií je možné ich užitočné funkcie rozšíriť aj o mnoho ďalších, ktoré vás možno presvedčia o tom, že sa ich oplatí zaobstarať. Spomedzi týchto funkcií možno spomenúť najmä nasledujúce:

apple

1. prepojenie s mobilom
Za jednu z najviac užitočných funkcií možno považovať práve prepojenie so smartfónom, čo z hodiniek zároveň robí skvelý doplnok, ktorým možno rozšíriť funkčnosť vášho mobilného zariadenia. Spárovaním so smartfónom následne môžete zapnúť notifikačné upozornenia, vďaka čomu budú všetky doručené notifikácie z neho presmerované taktiež aj na hodinky a vy si ich môžete prezrieť aj vtedy, ak smartfón práve nemáte vo svojej blízkosti.

2.aplikácie
So sparovaním s telefónom získavate súčasne prístup k ovládaniu aplikácií, ktoré sú kompatibilné s hodinkami, takže budete mať prehľad aj medzi notifikáciami zo sociálnych sietí či dokonca môžete cez hodinky počúvať hudbu. Okrem toho je však možné do smart hodiniek stiahnuť niektoré dodatočné aplikácie, napríklad na športovanie, vďaka čomu bude ich používanie ešte efektívnejšie.

3. meranie a cvičenie
Inteligentné športové hodinky predstavujú veľmi dobrého pomocníka práve na meranie dennej aktivity a cvičenie. Pomocou týchto hodiniek získate prehľad medzi vašimi športovými výkonmi a taktiež si viete prostredníctvom nich naplánovať aj svoj denný pohybový cieľ či zorganizovať tréningové aktivity.

sportovní hodinky

4. zavolanie pomoci
Keďže smart hodinky dokážu vrátane športového výkonu merať aj zdravotný stav, ako napríklad tep, kyslík v krvi či náhle zmeny polôh, ktoré nastávajú pri nehodách a pádoch, dá sa v nich nastaviť aj funkcia zavolania záchrannej služby alebo iného vybraného kontaktu. Ak sa potom náhodou ocitnete v núdzi, cez hodinky si dokážete zavolať pomoc.

5. navigácia
Navigačné možnosti v inteligentných hodinkách sú obrovskou výhodou, ktorú určite využijú najmä ľudia obľubujúci beh alebo cyklistiku, pretože vďaka navigácií vedia sledovať či naplánovať trasu. Okrem toho však mnohé inteligentné hodinky ponúkajú možnosť sledovania mapy a navigovania do presne zvolenej lokality, kam vás nasmerujú na základe hlasového upozornenia na odbočenie či zavibrovania, čo je oveľa bezpečnejší spôsob než sledovanie navigácie v smartfóne.