Vo všeobecnosti panuje názor, že k sexu sú náchylnejší skôr muži a že títo ho aj častejšie požadujú. V skutočnosti ale nie vždy toto platí a v nejednom prípade chlapom chýba to povestné silnémuzske libido. V takej situácii sú to skôr ich partnerky, čo začínajú byť po sexuálnej stránke neuspokojené.

Daná situácia je tak určite neželaná pre obidve strany. A spravidla nejde o záležitosť, čo by skrátka prišla len tak z hodinu na hodinu. Väčšinou ide o dôsledok rôznych dlhodobejších faktorov. Tieto však býva ťažšie odhaliť. Ak sa to ale podarí, v nejednom prípade je to polovica úspechu. Druhú polovicu predstavujú konkrétnejšie postupy k náprave a vôbec snaha s týmto problémom niečo spraviť. Vôbec teda nie je vylúčené, že sexuálny apetít sa dá navrátiť.

oko, oboči

U mužov tento apetít vo veľkej miere ovplyvňuje hormón testosteron, respektíve jeho zdravá hladina. V danej situácii poklesnutého libida je príčinou jeho nízka hladina. Negatívnym faktorom ale samozrejme dokáže byť bežne aj zlá životospráva, nezdravý životný štýl a následky pravidelného stresu. Tieto faktory sa ale našťastie dajú ovplyvniť a nastaviť pozitívnejším, čiže zdravším smerom.

ruka, sval

Ako sa znížené libido u mužov vlastne prejavuje?

Odpovedať by sa dalo veľmi jednoducho. Zníženou chuťou na sex. No celá schéma je spravidla komplikovanejšia a teda aj vzniknuté problémy dokážu mať širšiu charakteristiku. V tomto prípade napríklad hrozia príznaky erektilnej dysfunkcie, respektíve slabá erekcia. A toto je faktor, čo sa tak logicky neprejavuje len psychickým nechutenstvom k sexu, ale žiaľ aj tým fyzickým.

Exituje nejaké riešenie?

Je ich našťastie hneď niekoľko. Dostupné sú prípravky určené na podporu libida či na zvýšenie hladiny testosteronu v krvi. Rovnako sa dá aplikovať liečba vhodnou stravou, konkrétne napríklad: Vajíčka, orechy, špenát, cesnak, avokádo či hovädzie mäso. Takisto sa oplatí, ako už bolo spomenuté vyššie, vsadiť na zdravší životný štýl či minimalizovať stres.