Chcete žiť zdravšie alebo na to nemáte čas?

Áno, veľa ľudí má názor, že do svojho stereotypu skrátka nechcú alebo nestíhajú zakomponovať zdravší životný štýl. Ale dobre vieme, že pod pojmom zdravý životný štýl a životospráva si predstavíme x možností, ktoré sa do našich životov jednoducho zakomponovať dajú. V neposlednom rade to spravíme pre seba a nielen pre dĺžku svojho života, ale hlavne pre jeho kvalitu. Pretože je známy fakt, že nastavenie tohto štýlu spolu so zdravou životosprávou nás robí šťastnejšími a aktívnejšími, pretože sa zlepší naša fyzická ako aj psychická kondícia.

príroda, výskok, radosť

Je to vlastne nasledovanie činností, ktoré prosperujú nášmu celkovému zdraviu a kondícii, no zároveň snaha vyhýbať sa škodlivým faktorom.

A niektoré z tých najznámejších škodlivých faktorov si môžeme ihneď spomenúť:

  • Sedavý životný štýl a nedostatok pohybu, nevyvážené stravovanie, nepravidelný spánok, pravidelný výskyt v stresovom prostredí, absencia čerstvého vzduchu a prírody, fajčenie a nadmerné pitie alkoholu, prípadné užívanie návykových liekov či drog.

Na druhej strane však musíme spomenúť tie pozitívne veci, ktorých by sme sa naopak mali držať:

pomarančový džús

Prioritou je zdravé stravovanie s tým, že sa snažíme vo vyváženej miere prijímať všetky potrebné živiny. Všetkého veľa škodí, ale rovnako tak je chyba, ak v strave zanedbávame niektoré výživové zložky či vitamíny. Samozrejmosťou je pravidelný príjem ovocia, zeleniny a pravidelný pitný režim. Z hľadiska obmedzení sú to hlavne ťažké vyprážané jedlá alebo potraviny s rafinovaným cukrom.

Pravidelný pohyb posilňuje krvný obeh, funkčnosť srdca a najlepšie „zabíja“ stresové hormóny. Okrem toho pomáha znižovať riziko nadváhy. Nemusíme pritom vravieť len o skupinovom či adrenalínovom športe, prospešné sú aj prechádzky, beh, turistika a cyklistika na čerstvom vzduchu.

Ďalej je dôležité eliminovať vo svojom živote stres, respektíve vedieť ho spracovať. Áno, veľa ľudí si povie, že to je nemožné, je však v záujme každého z vás nájsť si vlastnú cestu, akou dokážete stresové veci vo svojom živote skrátiť na minimum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
CategoriesNezařazené