Áno, veľa ľudí má názor, že do svojho stereotypu skrátka nechcú alebo nestíhajú zakomponovať zdravší životný štýl. Ale dobre vieme, že pod pojmom zdravý životný štýl a životospráva si predstavíme x možností, ktoré sa do našich životov jednoducho zakomponovať dajú. V neposlednom rade to spravíme pre seba a nielen pre dĺžku svojho života, ale hlavne pre jeho kvalitu. Pretože je známy fakt, že nastavenie tohto štýlu spolu so zdravou životosprávou nás robí šťastnejšími a aktívnejšími, pretože sa zlepší naša fyzická ako aj psychická kondícia.

príroda, výskok, radosť

Je to vlastne nasledovanie činností, ktoré prosperujú nášmu celkovému zdraviu a kondícii, no zároveň snaha vyhýbať sa škodlivým faktorom.

A niektoré z tých najznámejších škodlivých faktorov si môžeme ihneď spomenúť:

  • Sedavý životný štýl a nedostatok pohybu, nevyvážené stravovanie, nepravidelný spánok, pravidelný výskyt v stresovom prostredí, absencia čerstvého vzduchu a prírody, fajčenie a nadmerné pitie alkoholu, prípadné užívanie návykových liekov či drog.

Na druhej strane však musíme spomenúť tie pozitívne veci, ktorých by sme sa naopak mali držať:

pomarančový džús

Prioritou je zdravé stravovanie s tým, že sa snažíme vo vyváženej miere prijímať všetky potrebné živiny. Všetkého veľa škodí, ale rovnako tak je chyba, ak v strave zanedbávame niektoré výživové zložky či vitamíny. Samozrejmosťou je pravidelný príjem ovocia, zeleniny a pravidelný pitný režim. Z hľadiska obmedzení sú to hlavne ťažké vyprážané jedlá alebo potraviny s rafinovaným cukrom.

Pravidelný pohyb posilňuje krvný obeh, funkčnosť srdca a najlepšie „zabíja“ stresové hormóny. Okrem toho pomáha znižovať riziko nadváhy. Nemusíme pritom vravieť len o skupinovom či adrenalínovom športe, prospešné sú aj prechádzky, beh, turistika a cyklistika na čerstvom vzduchu.

Ďalej je dôležité eliminovať vo svojom živote stres, respektíve vedieť ho spracovať. Áno, veľa ľudí si povie, že to je nemožné, je však v záujme každého z vás nájsť si vlastnú cestu, akou dokážete stresové veci vo svojom živote skrátiť na minimum.