Čisté póry aj bez kozmetičky

Krásne chceme byť všetky. No ako by to bolo bez čistej pleti? Určite by ste čistenie pleti nemali vynechávať vo svojej beauty rutine. Pravidelné čistenie pleti je veľmi dôležité a to nie len pre mastnú a aknóznu pleť. Čierne bodky nechce nikto.
Pre mastnú a aknóznu pleť je však hĺbkové čistenie kľúčové. Zabraňuje tvorbe nie len čiernych bodiek, ale aj akné samotného. S pravidelným čistením môžete aj doma minimalizovať tvorbu boľavých podkožných vriedkov.tvář.jpg
V prvom rade je pred čistením nutné pleťové póry otvoriť. Najjednoduchšie tak spravíme horúcou sprchou a teda to máme rovno dva v jednom. Šikovné, však?
Nasleduje odstránenie nečistôt. Na tento krok budeme potrebovať nejaký olej, napríklad ružový alebo kokosový. Voľba záleží na vás. Týmto olejom masírujte pleť niekoľko minút a pritom venujte zvýšenú pozornosť tzv. „T-zóne“, čelu a miestam kde sa vám typicky akné tvorí. To, že sa akné objavuje len na niektorých miestach značí zanedbané póry v tejto oblasti.
Následne tvár opláchnite vodou a zvyšný olej vysajte froté uteráčikom.
Nasleduje píling (exofilácia). Siahnite po vašom obľúbenom prípravku z drogérie alebo si jednoducho vytvorte svoj vlastný. Na internete je plno návodov napríklad na kávový píling, cukrový či ten, ktorý obsahuje sódu. Pozor, nepoužívajte píling na citlivú pokožku!olivový olej.jpg
A posledný krok – hydratácia. Robíme ju hlavne preto, že za rozšírenými pórmi môže byť aj dehydratácia (a preto by sme, dievčatá, mali piť veľa vody)- Naneste hydratačnú masku alebo krém, môžete využiť rôzne oleje… Je to len na vás a vašom pocite, čo je vám príjemné.
Aby ste pleť udržali hydratovanú, naneste ešte raz tenkú vrstvu oleja. Nebojte sa toho ani pri mastnej pleti.  
Opakujte zhruba 1x do týždňa a budete mať pleť ako bábätko! Ak sa rozhodnete vyrážky vytláčať, obaľte si prsty servítkou a miesto po vyrážke vydezinfikujte. Netlačte však zapálené akné!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
CategoriesNezařazené