Krásne chceme byť všetky. No ako by to bolo bez čistej pleti? Určite by ste čistenie pleti nemali vynechávať vo svojej beauty rutine. Pravidelné čistenie pleti je veľmi dôležité a to nie len pre mastnú a aknóznu pleť. Čierne bodky nechce nikto.
Pre mastnú a aknóznu pleť je však hĺbkové čistenie kľúčové. Zabraňuje tvorbe nie len čiernych bodiek, ale aj akné samotného. S pravidelným čistením môžete aj doma minimalizovať tvorbu boľavých podkožných vriedkov.tvář.jpg
V prvom rade je pred čistením nutné pleťové póry otvoriť. Najjednoduchšie tak spravíme horúcou sprchou a teda to máme rovno dva v jednom. Šikovné, však?
Nasleduje odstránenie nečistôt. Na tento krok budeme potrebovať nejaký olej, napríklad ružový alebo kokosový. Voľba záleží na vás. Týmto olejom masírujte pleť niekoľko minút a pritom venujte zvýšenú pozornosť tzv. „T-zóne“, čelu a miestam kde sa vám typicky akné tvorí. To, že sa akné objavuje len na niektorých miestach značí zanedbané póry v tejto oblasti.
Následne tvár opláchnite vodou a zvyšný olej vysajte froté uteráčikom.
Nasleduje píling (exofilácia). Siahnite po vašom obľúbenom prípravku z drogérie alebo si jednoducho vytvorte svoj vlastný. Na internete je plno návodov napríklad na kávový píling, cukrový či ten, ktorý obsahuje sódu. Pozor, nepoužívajte píling na citlivú pokožku!olivový olej.jpg
A posledný krok – hydratácia. Robíme ju hlavne preto, že za rozšírenými pórmi môže byť aj dehydratácia (a preto by sme, dievčatá, mali piť veľa vody)- Naneste hydratačnú masku alebo krém, môžete využiť rôzne oleje… Je to len na vás a vašom pocite, čo je vám príjemné.
Aby ste pleť udržali hydratovanú, naneste ešte raz tenkú vrstvu oleja. Nebojte sa toho ani pri mastnej pleti.  
Opakujte zhruba 1x do týždňa a budete mať pleť ako bábätko! Ak sa rozhodnete vyrážky vytláčať, obaľte si prsty servítkou a miesto po vyrážke vydezinfikujte. Netlačte však zapálené akné!