To, že ste chorí na jar nemusí byť zas až také strašné. Síce je pravdou, že by sme každú chorobu mali hlavne vyležať, krátka prechádzka tiež nemusí byť na škodu, hlavne čo sa týka prechladnutia. Keď sa budete cítiť čo len o trošku lepšie, nebojte sa vyhriať na čerstvom jarnom slniečku. Nielenže vám to pomôže, určite vám to aj trochu pozdvihne náladu. Ak nevládzete a váš stav vám to nedovoľuje, potom je dôležité aspoň poriadne vyvetrať izbu. Čerstvý vzduch je odpradávna jeden z hlavných liečiteľov.

levandule

Bežať hneď ku doktorovi po lieky nie je vždy tou najlepšou z možností. Často zabúdame na blahodarné účinky byliniek. Mnohí bylinkári odporúčajú tinktúry, tinktúra z kapucínky či kombinácia rakytníka s echinaceou vás dokáže bezpochybne postaviť na nohy. Tieto tinktúry majú antibiotické a protizápalové účinky, obsahujú vitamín C a podporujú náš imunitný systém. Všetko tou najprirodzenejšou cestou. Nemôžeme zabudnúť ani na repík, šalviu, lipu či zázvor, ktoré nám pomáhajú aj vo forme bylinného záparu (čaju). Ak nie ste alergickí na peľ, pomôžu aj inhalácie (naparovanie sa) nad hrncom s bylinou v horúcej vode. Jednou z najlepších možností pri inhalácii je harmanček. Môže sa tiež pridať soľ či éterické oleje.

Ďalšou kapitolou je zdravý jedálniček. Ak popri chorobe jeme sladké, vôbec si nepomáhame. Mali by sme presedlať na stravu bohatú na ovocie a zeleninu, dopriať si teplý vývar, piť veľa tekutín a pomáhať tak nášmu telu bojovať, nie naopak.

káva

No a čo s voľným časom?
Väčšinou chcú ľudia proste vypnúť a nemyslieť, kým budú opäť fit. Preto sú to práve filmy či seriály, ktorými si vypĺňajú čas. Lenže choroba za tak krátky čas nezmizne a my sa začneme nudiť. Možno by to mohla byť príležitosť v niečom sa zlepšiť, čo myslíte? Je veľa možností, rôzne online kurzy z pohodlia domova. Zaujíma vás marketing, ale nikdy ste nemali čas si o ňom niečo naštudovať? Spoločnosť Google ponúka bezplatný online kurz v oblasti digitálneho marketingu. Ak ste študentmi, prehlbovanie vedomostí vám môže prísť len vhod. Hlavne v oblasti niečoho, čo vám v škole až tak nejde. Pri najlepšom tak aj zabudnete, že ste vôbec chorí.