Ak patríte medzi ženy, ktorým Boh moc nenadelil v oblasti nad očami, netreba sa za to hanbiť. Treba to naopak riešiť, nemusí to byť však hneď považované za komplex, no krásne obočie vie úplne zmeniť tvár a skrášliť ju až k nepoznaniu. Máte s ním problém ? Chĺpkov je málo, rastú tam kde presne nemajú a naopak tam, kde by mali byť je prázdne miesto ? Nevadí, vždy sa s tým dá niečo urobiť, len treba čas a trpezlivosť, po získanej praxi v maľovaní vás úprava obočia zdrží maximálne desať minút, a možno aj menej.

oči

Určite stretávate mnoho žien s namaľovaným obočím, no nevyzerá to tak ako by malo. Je mnoho typov, ktoré sa dokonca zaraďujú do tried zdevastovaného obočia – napríklad je extrémne hrubé alebo naopak tenké ako čiara, je v ostrých tvaroch alebo moc zaoblené, jednoducho vždy je to zlé a neprirodzené a vytvára to skôr smiešny dojem. Takže zlatá rada nad zlato znie : Obočie začína približne v rovine koreňa nosa, takže obočie nie je ani ďaleko od seba ani blízko, je jednoducho presne tam, kde má byť.

Druhou radikálnou vecou je správna voľba odtieňa. Ak ste blondínka, určite si nekúpite čiernu ceruzku na obočie, však ? Farba chĺpkov bude teda vaším najlepším pomocníkom a zároveň vodidlom k dosiahnutiu správnej farby. Na začiatok si určíte línie obočia, potom ho vyfarbíte – najlepšia je tá najprirodzenejšia cesta aká na svete existuje. Na internete sú tisícky videí ako zvoliť správnu šablónu, no tvar má každý človek osobitný. Za trend dnešnej doby sa považuje tzv. „ombré obočie“, ktorého trik spočíva v tom, že začiatok obočia je jemne vytieňovaný dostratena, a pokračuje normálnou prirodzenou farbou chĺpkov. Žiadne ostré hrany, prirodzený vzhľad je veľmi dôležitý.

řasy

Nemusíte sa cítiť bezradne
Ak maľovanie nie je vašou rannou šálkou kávy, je tu samozrejme aj cesta, ktorou je možné celý princíp obísť a nájsť aj iné riešenie. Kedysi bol permanentný mejkap strašný a ženy vyzerali horšie bez neho, ako s ním. No dnes sa dostávajú do popredia mnohé dych vyrážajúce metódy permanentného mejkapu obočia, ktoré si určite zamilujete. Je to napríklad 3D microblading, pri ktorom sa nanáša farba malými reznými rankami špeciálnym perom. Vzbudzuje to prirodzenejší vzhľad a výhodou je aj fakt, že ráno môžete vyhodiť aj hneď po prebudení. Ako pri každom permanentnom mejkape aj pri tomto nemusíte skoro ráno vstávať. Medzi ďalšie novinky patrí aj veľmi obľúbené púdrové obočie, ktoré vyzerá presne ako spomínané ombré obočie. Je už na vás, akého odborníka a metódu si vyberiete, no určite bude vaša voľba správna !