Byť starostlivým rodičom pre vaše izbové rastliny je stresujúca práca – chápeme to. Je náročné, dosiahnuť správnu rovnováhu pre každú rastlinu, boj o ich zachovanie je nekonečný. Či už chcete, aby sa vaša práca trochu uľahčila alebo chcete zvrátiť trend zabíjania domácej rastliny, tieto nástroje a pomôcky pomôžu udržať  vaše rastliny nažive.

květiny

Samozavlažovač
Jedným z riešení  je tzv. samozavlažovacie zariadenie pre izbovú rastlinku. Existuje niekoľko originálne vyzerajúcich zariadení obsahujúcich misku, na ktorú umiestnite kvetináč. Samozavlažovacie zariadenia zakúpite na Amazone alebo prostredníctvom EBay. Vašou jedinou starosťou je dbať o to, aby sa v miske nachádzala voda.

Vyrobte si vlastný zásobník vody
Čo tak zapojiť šikovné ruky a vytvoriť pre rastlinku vlastný zavlažovací systém? Všetko, čo je potrebné na to, aby bola vaša rastlina správne napojená, je trochu priadze. Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný DIY vodný zásobník, začnite s tým, že naplníte pohár s vodou (ak idete na dovolenku, uistite sa, že je v ňom dostatok vody počas celej doby, keď budete preč). Potom odstrihnite dĺžku priadze dostatočne dlhú, aby ste sa dostali na dno nádoby alebo pohára a nechajte asi dva centimetre druhého konca nasadiť do pôdy vašej rastliny. Na pomoc môžete použiť špáradlo, ktoré vám uľahčí zasadiť priadzu do pôdy. Keď rastlina dostane smäd, bude čerpať vodu z pohára, cez priadzu. Geniálny nápad!

Senzor vlhkosti
Ak chcete skontrolovať, či vaša rastlina potrebuje vodu, mali by ste  vložiť prst niekoľko centimetrov do pôdy. Ale kto to naozaj chce robiť každý týždeň? Skúste namiesto toho investovať do snímača vlhkosti pôdy, ktorý to odsleduje za vás. Taktiež poskytuje informácie o pH pôdy.

sněženky

Rozprašovač
Určitým rastlinám, ako sú paprade, sa darí vo vlhkom prostredí. Zabezpečte im tieto podmienky u vás doma, aj keď je vzduch vo vašej domácnosti suchý a zadovážte si rozprašovač . Vaše rastliny si budú myslieť, že sú na tropickej dovolenke a vy dostanete cenu najlepšieho pestovateľa rastlín!