Svadobný deň sa nezastaviteľne blíži a vás čaká ešte jedna, a to veľmi dôležitá, úloha. Musíte rozoslať svadobné pozvánky. Na prvý pohľad sa táto úloha môže javiť ako veľmi jednoduchá. Vymyslíte si to, ako budú vyzerať, necháte si ich vytlačiť, vložíte do obálky, navštívite poštu a pozvánky jednoducho rozošlete všetkým, ktorých chcete mať na svojej svadbe. Ono to ale nie je až takto jednoduché.

Ženích a nevesta so svadobnou kyticou stoja uprostred jazera.jpg

Kedy pozvánky posielať

Veľmi dôležitý je ten správny čas, kedy si vaši známy, priatelia a rodina, nájdu v schránke pozvánku na vašu svadbu. Týždeň pred dňom D by to bolo už trošku neskoro. Verte, že by ste boli zasypaní telefonátmi s ospravedlneniami svadobčanov, prečo na vašu svadbu prísť nemôžu. Rok dopredu by to tiež nebolo úplne rozumné. Väčšina ľudí by totiž na vaše pozvanie, pravdepodobne, zabudlo.
Ideálna doba je teda mesiac až tri mesiace pred svadbou.

Oznámenie verzus pozvánka

Dajte si veľký pozor na to, aby ste dostatočne rozlíšili oznámenia o svadbe a pozvánky na ňu. Mohlo by sa totiž veľmi ľahko stať, že neprídu len tá, ktorých ste na svadbe chceli mať, ale i tí, ktorých ste o nej chceli len informovať.

Ceduľka s nápisom just married na prednej časti auta.jpg

Aby prišli naozaj všetci

Ak pozívate celú rodinu, musíte byť opatrní v tom, aby bolo dostatočne jasné, ktorých členov pozívate. Ak ide o oboch rodičov a všetky ich deti, môžete poslať jednu pozvánku, na ktorej bude ale jasne uvedené, že pozívate všetkých členov rodiny. Na to musíte myslieť už pred tlačou. Niekedy teda môže byť naozaj jednoduchšie poslať samostatné pozvánky, na ktorých bude všeobecný text. Dobrým riešením sú aj pozvánky, kde môžete mená dopisovať rukou. Taktiež môžete poslať po jednej pozvánke, adresne, každej osobe. Situácia, kedy sa poznáte len s dvoma členmi danej rodiny je úplne bežná. Vtedy musíte poslať samostatnú pozvánku každej osobe. V tomto smere buďte naozaj opatrní, pretože by sa mohlo mnoho ľudí vážne uraziť.