Môžete trikrát hádať, na ktoré obdobie človek najradšej spomína. Samozrejme, že na to, ktoré sa vyznačovalo ľahkosťou batožiny a aj akousi ľahkosťou myslenia. Obvykle to býva v ranej dospelosti, keď nás nič trápi, nemáme žiadne záväzky a často vlastne ani nevieme, čím by sme sa chceli zaoberať. Takže nás netrápi ani preprava osob do zahraničia, pretože nie sme ochotní platiť zbytočné peniaze a tak radšej využívame stopovanie. Riziká sa nepripúšťame, je to predovšetkým zábava a dobrodružstvo.

taškla

Potom príde ďalšie obdobie. Budovanie kariéry a s ním spojené služobné cesty. Stopovanie je už zabudnuté, prevláda čo najpohodlnejšia a najluxusnejšie preprava osob, pretože len tá korešponduje s našim životným štýlom. Vzdialenosť ani krajina nie sú dôležité, pretože ich aj tak príliš nevnímame. So sebou si vezieme len to najdôležitejšie, aby sme mohli reprezentovať.

A potom je tu obdobie rodinného života. To už sa cestuje o niečo zložitejšie, hlavne vtedy, ak máte malé deti. Práve vtedy musíte so sebou vliecť polovicu vecí, ktoré doma máte, pretože inak to nejde. Potrebujete niekoľko druhov oblečenia na rôzne druhy počasia, plienky, športové potreby, hračky, špeciálnu kozmetiku a veľa veľa iných vecí. Malý kufrík alebo ruksak vám už rozhodne nepostačia. Niektorých rodičov však predstava cesty s toľkou batožinou a starosťami doslova vydesí, preto radšej ani nikam nevyrazia. Odvážnemu však šťastie praje.

moře

Ktoré obdobie sa vám zdá najlepšie? V konečnom dôsledku na tom vlastne ani tak nezáleží. Dôležitejšie je, aby ste v živote stihli všetky obdobia, o ktoré stojíte. Bez ohľadu na to, kam sa vlastne nakoniec dostanete.