"Walkman" s hmotnosťou 2,5 kilogramov, ktorý sa nezmestí do vrecka a pripomína skôr taký hrubý notebook môžete spustiť do prevádzky iba vtedy, ak ho zapojíte do akumulátora. Toto je charakteristika "praktickej" novinky od výrobcu Sony, ktorá má prísť už onedlho na trh a jej cena bude….8 000 dolárov!
Ja viem. Na základe nepraktickej stránky týkajúcej sa prenosu tohto zariadenia ste si isto aj Vy mysleli, že pôjde skôr o nejaký retro výrobok pre malú hŕstku nadšencov, na aký sa v dnešnej dobe prenosných smartfónov rýchlo zabudne a teda jeho cena sa stanoví na maximálne 50 eur. Ale nenechajte sa zmiasť.
Pôjde o veľmi kvalitný výrobok s oveľa praktickejšími funkciami, než by sa mohlo zdať.

sluchátka

Dokonca bude zameraný predovšetkým na tých najnáročnejších poslucháčov, ako aj tých, ktorí obľubujú najnovší a najsilnejší hardvér, nakoľko technologickú novinku DMP-Z1 bude možné pripojiť i k PC a tým pádom sa bude dať využiť aj ako zvuková karta špičkovej kvality.

Povedzme si tak na rovinu, DMP-Z1 nebol vyrobený k praktickému počúvaniu pri cestovaní, či nedaj Bože pri šoférovaní a podobne,… ale ako v podstate dokonalá technická novinka pre všetkých znalcov, ktorí sa radi hrajú s kvalitou a chcú dosiahnuť maximálny zážitok spojený s ovládaním, počúvaním a nahrávaním hudby, respektíve aj zvukových efektov. Nepraktický dizajn väčších rozmerov je tak skutočne iba malým nedostatkom v porovnaní s tým, čo táto vecička dokáže.
Ak by som mal bližšie opísať dizajn,… je to podobné ako s ovládaním tohto produktu. Ide o dokonalé zladenie "retro" komponentov (audio) s modernou technológiou (smart).

vlny

Môžem to povedať i tak, že analógová časť je oddelená od tej digitálnej, pričom obe funkcie sa nachádzajú v jednom zariadení. Určite si všimnete i väčšieho pozláteného kolieska (potenciometer), ktorým sa manuálne ladí hlasitosť a to veľmi pohodlne a do podrobného detailu, nič vám neunikne. Máte tak šancu i z tejto stránky vyťažiť ten najlepší efekt, čo i len menším pohybom kolieska sú cítiteľné detailné rozdiely. Potenciometer sa navyše veľmi ľahko ovláda, kladie minimálny odpor. Zariadenie disponuje aj umelou inteligenciou v prípade výberu rekonštrukcie nahrávok.