Dnes je už normálne, že väčšina žien nie je zvyknutá vyjsť domu bez mejkapu a aspoň trocha upravených vlasov. Čo by si predsa ľudia pomysleli, keby vidia strapaté čudo s obrovskými kruhmi pod očami, či výrazným červeným pupákom umiestnenom na zlom mieste – napríklad na nose. Ženy sa jednoducho hanbia za svoje nedostatky, aj keď bývajú zväčša minimálne, no pohľad do zrkadla vraví niečo iné. Bez nalíčenej tváre sa cítia nesebavedomo a usmievavého sangvinika plného šťastia zhltne tichá melanchólia. Ak sa teda chcete cítiť lepšie a prirodzená krása sa vám nepozdáva, musíte si dať záležať na tom, ako sa správne namaľujete. Tu je zopár rád, ktoré každá žena pozná, no aj tak to robí zle.

dívka

Make-up
Pred nanášaním make-upu, ktorý sa mimochodom nenatiera na tvár ako krém rukami, ale špeciálnou špongiou, ktorej jediným účelom je práve naanášanie make-upu, si najprv overte, že jeho odtieň sa zhoduje s vašou pleťou. Nevyberajte si ich podľa ceny, ale podľa kvality ! Vyhnete sa tak mastnej a lesklej pleti ako aj vznikajúcim fľakom, ktorými rozhodne na nikoho nezapôsobíte. Na make-up naneste malú  vrstvu púdru a jednoduché líčenie máte za sebou ! Pri profesionálnejšom líčení sa používa aj viac odtieňov pre lepší efekt a tieňovanie, no netreba to preháňať.

Obočie
Obočie patrí medzi najhlavnejšie a najzaujímavejšie partie, čo sa tváre týka. Nesmiete naň zabúdať, pretože vie spraviť naozaj veľký dojem na ostatných. Pri správnom tvarovaní a výbere ceruzky to nebude problém. Už treba len každý deň zapracovať na doladení detailov. Najlepšie je ho namaľovať čo najprirodzenejšie, no ak ho máte nepravidelné, povypadávané alebo vám Boh skrátka nadelil málo chĺpkov a navyše sú bledé, najkrajšia technika maľovania obočia je od začiatku ho mať mierne vytieňované a ďalej zvýraznené. Odporúča sa tiež nový trend – microblading, v ktorom ide o tetovanie prostredníctvom zárezov s pridaním farby v oblasti obočia. Mnoho žien si ho pochvaľuje a navyše vydrží až tri roky !

oko

Špirála
Veľa žien robí chybu aj v obyčajnom zväčšovaní mihalníc za pomoci špirály. Je to predsa jednoduché a prosté – nemaľovať desať vrstiev naraz ! Bohato postačia aj tri vrstvy, ak vám to nestačí, oči sa dajú zväčšiť aj linkou a rôznymi typmi tieňov.