Tradičná animácia
Tradičná animácia alebo celková animácia alebo ručne nakreslená animácia je proces spájania jednotlivých rámcov, ktoré sú nakreslené na papieri. Každý výkres je mierne odlišný od predchádzajúceho (urobený pomocou sledovania časti výkresu). Táto forma animácie nie je len najstaršia, ale aj najpopulárnejšia, aj keď veľké prepojenie aspektov "ručnej kresby" je teraz dokončené na počítači. Produkcie využívajúce tradičné animačné techniky zvyčajne nasledujú proces:


vila

1. Storyboard – akýsi skript vrátane obrázkov, ktorý sa dáva animátorom, ktorí naplánujú a vytvárajú graf a snímky. Storyboard sa môže opakovať niekoľkokrát predtým, ako bude konečne schválená.

2. Nahrávanie hlasu – zaznačí sa pôvodný soundtrack alebo sa zaznamená "scratch track" a animátori synchronizujú svoju prácu so zvukovou stopou. Zvuková stopa obsahuje základné zvukové efekty, dialóg, vokálne skladby a predbežné hudobné skóre. Posledné dotazy sa zvyčajne pridávajú do postprodukcie.

3. Animatický alebo príbehový navijak, ktorý sa robí po dokončení zvukovej stopy, ale pred začiatkom animácie. Skladá sa z obrázkov zo synchronizovanej storyboardovej tabuľky, ktorá môže byť zmenená a umožňuje časové rozlíšenie. Úprava v tomto štádiu zabraňuje možnosti animácie častí filmu, ktoré by boli neskôr odstránené z filmu. Reklamné agentúry používajú animáciu na otestovanie svojich reklám pred plnou produkciou. Videozáznamy majú pohyblivé figúrky a fotomatika je ďalšou možnosťou, ale stojí viac.

dekorace

4. Návrh a načasovanie – dizajnéri pripravujú "modelové listy", ktoré ukazujú, ako budú vyzerať znaky a rekvizity z rôznych uhlov, od animacií a storyboardov. Vedľajší pracovníci pracujú na nastaveniach a umiestneniach, umelecký režiséri a štylisti farieb pracujú na farebných schémach. Pracovník pracuje s animáciami na vytváranie póz, výkresov, pohybov pery atď. A vytvorí tak "expozíciu", čo je tabuľka, ktorá rozdeľuje všetky prvky po jednotlivých snímkach.

5. Usporiadanie – akonáhle sú návrhy dokončené a schválené, pre každý znak sú nakreslené uhly a cesty kamery, osvetlenie a tieňovanie a rozloženie pozadia. Tieto, spolu so scénou a zvukom, sú spriahnuté dohromady, aby vytvorili konečnú animáciu.

6. Animácia – akonáhle animatický program bol schválený, animácia sa spustí.