Turecko sa v posledných rokoch stalo extrémne obľúbenou dovolenkovou destináciou. Medzinajpopulárnejšie miesta patrí jednoznačne Turecká riviéra. V tejto lokalite nájdete aj mestečko s názvom Alanya. Ak hľadáte dovolenku na pláži, no zároveň v obklopení monumentálnych hôr, toto mestečko je ako stvorené pre vás.

Kaňon Sapadere v Turecku

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v tureckej Alanyi od Happy Travel, pripravte sa na nádherné biele pieskové pláže a teplé more. Ak vás vylihovanie unaví, môžete zavítať do historického centra mesta, ktoré je už samé o sebe neopakovateľným zážitkom. Určite sa zastavte v zámku Kalesi, ktorý nemôžete prehliadnuť. Jeho opevnenie stojí priamo na skalách, ktoré vytŕčajú z mora. Jednoducho ako z rozprávky. Ďalším obľúbeným miestom je aj červená veža Kizil Kule, stará lodenica Tersane a piatkový trh Cuma Pazar v centre mesta.

Alanya sa nachádza na polostrove na južnom pobreží Turecka. Rozprestiera sa priamo pod vápencovým pohorím Taurus. Nachádza sa tu množstvo krasových oblastí, ktoré prepájajú nádherné jazerá s ohromujúcimi vodopádmi. V pohorí sa zároveň ukrýva najväčšia sieť jaskýň v celej Ázii.

Pláž v tureckej alanyi

Príroda v okolí mestečka je naozaj pozoruhodná. Určite by ste nemali obísť prírodný Kaňon Sapadere. Ide o takmer kilometer dlhý úsek s výškou okolo štyristo metrov. Kaňon bol vyformovaný vďaka veternej a vodnej erózii. Hlavnou zaujímavosťou tohto miesta je, že až do roku 2008 nebol sprístupnený turistom. Doslova o ňom vedeli iba domáci. Preto sa tu zachovala príroda takmer v nedotknutom stave. Táto mini túra trvá približne hodinku. Jej súčasťou sú taktiež zastávky pri starobylom vodnom mlyne, na farme na produkciu hodvábu a v miestnej mešite. Aj toto miesto je pretkané krasovými oblasťami. Ozajstným zážitkom je návšteva Dúhovej jaskyne, ktorá bola pomenovaná podľa nádherných, pestrofarebných kvapľov.