Aby deti dobre spali

Keď sa narodí bábätko, potrebuje mať dostatok spánku pre zdravý vývoj a rast, ktorý docielite len dobrou postielkou a kvalitne vybratý detský matrac. Neskôr, ako dieťa rastie, potrebuje mať dostatočný dobrý a kvalitný spánok kvôli vstávaniu do škôlky a školy. Ak sa dieťa dobre nevyspí, potom bude v škole nevyspaté a nedokáže sa tak sústrediť na učivo, ktoré preberajú v školskej triede. Dôležitosť spánku je podstatná a výber toho najsprávnejšieho matraca pre vaše dieťa takisto. Nepodceňte to a vyberte s rozumom.

 

Samotná postieľka môže mať aj desiatky rokov, môže byť zdedená, darovaná alebo z druhej ruky, lebo podstatný je detský matrac do postieľky. Detské matrace Segum ovplyvňujú kvalitu spánku detí, čo je pre mamy určite nezanedbateľná vec, ale aj správny vývoj chrbtice, preto by mali byť vyrobené z tých najkvalitnejších a hlavne prírodných materiálov.

pexels-photo-4049284

KTORÝ JE LEPŠÍ?
Nedajte sa pomýliť, najkvalitnejšie materiály neznamenajú prehnane vysoké ceny a investícia niekoľkých desiatok eur do kvalitného a zdravého spánku sa určite zvládnuť dá. Ako si však v spleti toľkých matracových možností vybrať?
Jedno zo zásadných pravidiel znie: tvrdší je lepší ako mäkší. Mäkký matrac je absolútne nevhodný, pretože nie je pre malé telíčko dostatočnou oporou. Nemusí byť veľmi vysoký, vhodnejšia je stredná hrúbka. Pozostávať môže z latexu, gumokokosu alebo z komfortnej peny. Aj keď sa rodičom môže zdať, že tvrdší matrac je nepohodlný, netreba sa nechať pomýliť, určite je bezpečnejší a zdraviu prospešnejší.
Treba dávať prednosť takým, ktoré okrem vynikajúcich ortopedických vlastností zabraňujú aj prežívaniu roztočov či plesní, a preto najlepšie zodpovedajú nárokom na zdravý spánok detí.

pexels-photo-2111997

Detský matrac by mal mať snímateľný poťah, ktorý sa dá vyprať aj doma v práčke. Navyše je vhodné matrac obaliť nepriepustným chráničom, ktorý zabraňuje prenikaniu tekutín do jeho jadra. Možnosť oprať poťah matraca je výraznou pomocou v boji s baktériami a mikroorganizmami. Už len pekné obliečky a anjelikovi sa bude spať ako v rozprávke. ?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
CategoriesNezařazené