Doména je v podstate názov vašej stránky. Webhosting seolight.sk je miesto, kde sa budú ukladať všetky dáta, ktoré na stránku nahráte. Hovoríme o všetkých textoch, fotografiách, videách, alebo čomkoľvek inom, čo bude v podstate tvoriť obsah vášho webu. Práve preto, je výber toho správneho hostingu nesmierne dôležitý.Žena, ktorá ťuká do tabletu.jpg

Požiadavky na kvalitný webhosting:

  1. Flexibilita – pri kvalitných službách nie je nemožné takmer čokoľvek. Reč je najmä o vašich špeciálnych požiadavkách. Seriózna webhostingová agentúra, môže totiž na vašich stránkach nastaviť všetko presne tak, ako potrebujete.
  2. Zálohovanie – pri výbere pozerajte hlavne na to, či balíček, za ktorý platíte obsahuje aj zálohovanie dát. Ideálna doba zálohovania, by nemala byť kratšia ako dva týždne.
  3. Traffic – toto anglické slovíčko označuje chod stránky. Ten by mal byť samozrejme nepretržitý a nemal byť mať žiadne obmedzenia. To znamená, že váš web bude dostupný dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni, štyri týždne v mesiaci a tak ďalej.
  4. Prístup – pri výbere webhostingu pozerajte aj na prístup danej agentúry, ktorej za tieto služby budete platiť. Ako sme už naznačili, seriózna agentúra, by mala byť ochotná riešiť akékoľvek vaše požiadavky, pričom by mala reagovať aj na tie náročnejšie, či menej bežné.

Počítač na ktorého obrazovke sa zobrazujú dáta.jpg
Webhosting môžete mať samozrejme aj zadarmo. Táto možnosť je však vhodná skôr pre tých, ktorí potrebujú web na akési rekreačné účely. Hovoríme napríklad o prípadoch, kedy potrebujete vytvoriť stránku k vášmu občianskemu združeniu. Vtedy totiž nebudete potrebovať veľký priestor a web bude slúžiť iba na poskytovanie základných informácií, ako je kontakt, adresa, či krátka charakteristika toho, čo robíte. V prípade, že chcete web využívať naplno a zo svojej činnosti očakávate aj zárobky, mali by ste siahnuť jednoznačne po platenej verzii.