Radi by ste sa pustili do vlastného podnikania, ale odrádza Vás byrokratický maratón po úradoch, ktorý zahŕňa zdĺhavé a zložité úkony, ktoré je potrebné absolvovať? V takomto prípade, že nie ste ochotný podstúpiť tento časovo a finančné náročný proces, je tu pre Vás možnosť, ktorá všetky tieto starosti vyrieši za Vás. Je ňou ready made spoločnosť alebo konkrétnejšie predaj sro Ezmluva. Tá ponúka klientovi možnosť zakúpiť si už existujúcu spoločnosť, ktorá klientovi poskytne viacero výhod oproti bežne založenej s.r.o. a taktiež zároveň Vám šetrí čas a finančné prostriedky.

shutterstock-311561513-w825-h-m0-w640-h240-m8

Takúto spoločnosť si môžete kúpiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek, celý proces je dostupný online. Z pohodlia domova si môžete vybrať spoločnosť, ktorá bude spĺňať všetky kritéria a požiadavky, ktoré Vaše podnikanie vyžaduje. V ponuke môžete nájsť niekoľko typov spoločností, ako napríklad Novozaložené, ktoré boli založené z dôvodu predaja a sú bez akejkoľvek činnosti, takže môžete okamžite podnikať s novou ready made spoločnosťou, a to Slovenskou s ručením obmedzeným (s.r.o.), Akciovou spoločnosťou (a.s.), Európskou spoločnosťou (SE) alebo Agentúrou dočasného zamestnávania (ADZ). Ďalšou z možností je Spoločnosť s.r.o., ako platca DPH, s históriou alebo Česká spoločnosť s.r.o. s DPH, no taktiež Maďarská kft. s DPH.

shutterstock-366555611-w640-h240-m8

Rozdiel medzi týmito spoločnosťami spočíva v tom, že máte možnosť si zakúpiť Slovenskú alebo zahraničnú spoločnosť, konkrétne v rámci Európy, a to v Česku alebo Maďarsku. Spoločnosť s.r.o., ako platca DPH disponuje prideleným IČO DPH a ich vznik je hlavne za účelom predaja a nikdy nevykonávali žiadnu činnosť. S takouto spoločnosťou je možné okamžite podnikať bez ďalšej nutnosti registrácie DPH. Tie sú dostupné v rôznych typoch a v rôznych krajinách. Výhodou spoločnosti s históriou spočíva taktiež v tom, že spoločnosť nedisponuje žiadnymi pohľadávkami ani záväzkami a ich právna a účtovná história je v poriadku. To je veľkou výhodou v prípade, že plánujete požiadať o úver v banke, prípadne tender alebo eurofondy, pri ktorých to zvyčajne býva podmienkou.