Povedzme, že internet využívate. Zamysleli ste sa však niekedy aj nad tým, ako ho vlastne využívate? Snažíte sa dostať k novým a  zaujímavým informáciám, hráte počítačové hry, pracujete, alebo si len tak bez zmyslu prezeráte video za videom? Podľa odborníkov, je sedenie za počítačom, respektíve internetom v poriadku. Samozrejme iba dovtedy, kým sa to s ním nepreháňa.
 
notebook.jpg

Samostatná kategória pracujúcich
Ak ste sa nad práve položenou otázkou zamysleli a vaše zistenie bolo, že za počítačom sedíte od rána do rána, ešte nemusíte robiť paniku. Pokiaľ je pre vás počítač a internet pracovným nástrojom, je všetko v poriadku. V tomto prípade, pravdepodobne toto zariadenie obchádzate vždy keď máte i tú najmenšiu príležitosť. Samozrejme aj v prípade, že na internete pracujete, by ste sa mali túto aktivitu snažiť aspoň trošku kompenzovať. Hovoríme o pohybe na čerstvom vzduchu a iných aktivitách, pri ktorých necháte odpočinúť vaše oči a rozhýbete svoje telo.
 
Milovníci hier
Ak na internete trávite čas kvôli hraniu hier, mali by ste sa zamyslieť nad tým, koľko času tomuto koníčku venujete. Všetci odborníci, teda psychológovia, pedagógovia, psychiatri, či neurológovia vám potvrdia, že hranie hier má na ľudský mozog pozitívny vplyv. To ale iba v tom prípade, že ich hráte s mierou. Pokiaľ nad nimi dokážete stráviť každú voľnú chvíľku, mali by ste to rýchlo zmeniť. Online hry hrané s mierou dokážu váš mozog vyslovene rozvíjať. Naopak ich prebytok, ho dokážu degenerovať.

práce na počítač.jpg
 
Prečo veľa internetu škodí
Mnohí ľudia sa pýtajú, prečo sa vlastne s používania internetu robí taká veda. Všetkého veľa škodí. Rovnako zlé, by bolo, ak by ste celé dni pozerali na televíziu, čítali knihu, alebo bez prestávky behali. Problémom internetu je to, že závislosť na ňom, sa vytvára u veľmi veľkého počtu populácie, a to navyše i  veľmi rýchlo.